TOPlist

Google Chat se brzy naučí upravovat Kalendář

google kalendář google chat

Komunikační platformy patří v době koronavirové pandemie mezi nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví internetových služeb. Již v minulosti jsme se proto u mnoha z nich dočkali řady menších i větších vylepšení, která usnadňují jejich ovládání a přidávají nové funkce. S takovými nyní přichází Google Chat, jenž v sobě nově integruje Google Kalendář a umožňuje přišpendlit konverzace.

Google Chat
Google Chat

První novinkou, které se v blízké budoucnosti dočkáme, je možnost přišpendlení konverzace na horní příčky chatu v Gmailu. Kontakty, které často vyhledáváte tak můžete mít vždy po ruce, aniž byste museli procházet nepříliš praktické malé okno s výpisem konverzací. Novinka by se již měla pomalu šířit mezi uživatele.

google chat kalendář

Druhá novinka umožní přímo z prostředí služby Google Chat upravovat Kalendář. Respektive přidávat do něj události, aniž byste museli Kalendář otevírat. V liště nad klávesnicí by se tak vedle videohovoru měla objevit nová ikona znázorňující Kalendář. Po kliknutí na ni vyjede boční panel, kde můžete vytvořit událost, přidat k ní čas, popis nebo pozvat další účastníky.

V případě práce na mobilním telefonu se pak po kliknutí na ikonu spustí aplikace Kalendář, kde můžete událost pohodlně specifikovat. V budoucnu by se mělo s Kalendářem naučit spolupracovat i rozhraní Google Chatu integrované v Gmailu.

Uvítáte možnost upravovat Kalendář přímo z prostředí Google Chat?

Zdroj: Google Blog, Google Blog

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)