Google Cast má nový Preview Program. Návod jak se k němu připojit

Google Cast

Poměrně nenápadně Google zavedl v aplikaci Google Cast “testovací režim”. Funguje podobně jako například Early Access přístupy pro hry. Budete dostávat nové aktualizace, funkce a vylepšení dříve, než ostatní. Kvalita aktualizací bude ale stejná, jako v produkční verzi. Dále budete moc poslat zpětnou vazbu přímo Chromecast týmu. Jak se do testovacího programu dostat?

Google Cast Preview Program: Early Access pro Chromecast

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o Beta program podobně jak známe například z prohlížeče Chrome. To ale Google odmítá a argumentuje tím, že v Chrome Beta verzi se občas může vyskytnou chyba, což je způsobeno tím, že aktualizace pro něj vychází mnohem dříve, než se dostanou do normální aplikace. V testovacím programu pro Google Cast budou lidé dostávat aktualizace ve stejné kvalitě, jak kdyby měly vyjít v produkční verzi. To je rozhodně dobrá zpráva, ale na druhou stranu to znamená, že aktualizace z Preview Programu nebudou s takovým předstihem, jak můžeme vidět právě třeba u Chrome.

https://www.youtube.com/watch?v=HgOhfHz0OtA

Podpora pro všechny Chromecasty

Slibují si od toho, že lidé jim poskytnou důležitou odezvu na novinky ještě předtím, než je vypustí pro všechna zařízení. Je také dobré, že Preview Program podporuje všechny Chromecast zařízení, včetně první generace. Pozor ale na pozastavení otevřených registrací. Pokud bude mít Google dostatek lidí, tak se registrace do programu pozastaví do té doby, než bude potřeba získat více dat a větší odezva k novým verzím.

Jak se připojit ke Google Cast Preview programu?

  1. Zapněte aplikaci Google Cast na svém zařízení
  2. Přejděte do kategorie Zařízení
  3. Vyberte si svůj Chromecast, na kterým chcete aktivovat Preview Program
  4. V pravém horním rohu klikněte na menu (tři tečky)
  5. Klikněte na nastavení zařízení
  6. Klikněte na Preview Program (Pokud tam nebude, tak je momentálně nábor nových lidí pozastaven)
  7. Vyberte si, jestli chcete dostávat upozornění emailem (Google doporučuje zatrhnout ano, abyste ihned věděli, že je nová aktualizace k dispozici)
  8. Pokud zvolíte ano, přihlaste se Google účtem
  9. Na další obrazovce dáte Join Program
  10. Potvrdíte podmínky a je to. Jste členem Preview Programu pro Google Cast
Google Home
Google Home

Používáte zařízení Chromecast často, nebo jen občas?

zdroj: google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)