V Obchodě Play se objevila aplikace Google Carrier Services. K čemu slouží?

google-carrier-services-iko

Mnoho výrobců (včetně Googlu) využívá k aktualizaci předinstalovaných aplikací Obchod Play. Touto cestou lze totiž programy aktualizovat bez nutnosti updatu celého firmwaru. Nyní se v Obchodě Play objevila aplikace Google Carrier Services (“Služby operátora”), která však, alespoň prozatím, k ničemu není.

Popisek v Obchodě Play je v tomto případě velice stručný. Říká: “Aplikace Carrier Services umožňuje operátorovi poskytovat mobilní služby s využitím nejnovějších síťových funkcí. Zahrnuje podporu pro rozšířené funkce v programu Android Messages (“Zprávy pro Android”).”

Souvisí Google Carrier Services s podporou RCS?

Na základě uvedeného textu se lze domnívat, že aplikace má něco do činění s podporou standardu RCS, jehož podporu oznámil Google v lednu. RCS („Rich Communication Services“) je (dle Wikipedie): „sada vylepšených telekomunikačních služeb a zároveň globální iniciativa pro nasazení těchto služeb, aby je bylo možné používat i při komunikaci účastníků různých operátorů a při roamingu. RCS poskytuje účastníkům kromě hlasových služeb a SMS také instant messaging nebo chat, živé sdílení videa a přenos souborů mezi libovolnými zařízeními, v jakékoli síti, s jakýmkoli jiným účastníkem.“ Na konci února pak předznamenalo další krok tímto směrem přejmenování aplikace Messenger na Android Messages. Dle Amira Sarhangie, vedoucího RCS u Googlu, má být nový název signálem pro uživatele, že aplikace plně podporuje RCS.

Aplikace Google Carrier Services v tuto chvíli nic nedělá a neumí, což potvrzují jak snímky obrazovky, publikované v Obchodě Play, tak i nahlédnutí do zdrojových kódů. Program obsahuje pouze službu DummyService, která jednoduše vrátí hodnotu null. To není moc vzrušující, že?

Zdrojový kód aplikace Google Carrier Services Zdrojový kód aplikace Google Carrier Services

Aplikaci Google Carrier Services najdete v Obchodě Play, kde s největší pravděpodobností narazíte na hlášení: “Tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení.” Program zatím zaznamenal více než tisíc stažení a jeho průměrná známka je 4,4. Když se však podíváte na anglickou mutaci, zjistíte, že tato známka stojí především na hodnoceních, ve kterých si uživatelé dělají z programu legraci.

Carrier Services
Carrier Services
K čemu bude, dle vašeho názoru, sloužit aplikace Google Carrier Services?

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)