Chytré asistenty uvidíme na každém kroku. Google ukázal několik prototypů jednoduchých zařízení

google assistant connect ces 2019

Veletrh CES 2019 už je u konce, z velké části se točil kolem chytrých asistentů. Největší ohlas měl ten od Googlu. I podle počtu představených novinek můžeme vidět, že chytrá domácnost bude v následujících letech obrovským trendem, kde bude chtít každý uspět. Ví to i Google. Proto představil službu Google Assistant Connect. Cílem je umožnit výrobcům využívat asistenta Google téměř kdekoliv za nízkou cenu. Společnost ukázala i několik prototypů toho, jak se dá novinka využít.

Google na veletrhu CES 2019 ukázal zajímavé prototypy s podporou Assistant Connect

Úplně zjednodušeně je Google Assistant Connect rychlá a levná možnost přidání podpory chytrého asistenta. Díky tomu výrobci gadgetů nemusí řešit mikrofony, výpočetní výkon pro asistenta Google apod. Vše již dostanou výrobci doslova v jednom balení. Uživatelé budou potřebovat k plnohodnotnému využívání další zařízení s Asistentem Google jako je chytrý reproduktor anebo telefon, přes který se budou provádět složitější úkoly.

Google Assistant Connect First Look at CES 2019

Google Assistant Connect First Look at CES 2019

Google si připravil i dva prototypy, které byly vytvořeny speciální pro potřeby Google Assistant Connect. Jedná se o jednoduchý e-ink displej a malé tlačítko. Oba tyto produkty v sobě mají zabudovaného asistenta. Displej se může využívat k zobrazování informací a tlačítko například pro vzdálené ovládání myčky anebo cokoliv jiného. Do tlačítka se nahrají povely, které se po stisknutí aktivují. Dalším příkladem by mohlo být spuštění párty režimu, ať už u světel či hudby. Využití displeje může být například v šatně, kdy před odchodem můžete vidět předpověď počasí anebo dopravní situaci v okolí.

google assistant connect

Cílem je rozšířit asistenta i do takových produktů, kde není potřeba plnohodnotná funkcionalita chytrého reproduktoru, zároveň ale může ulehčit používání. Podobným trendem se vydává i Amazon se svou Alexou, kdy již například nabízí podporu asistenta pro mikrovlnou troubu. Rozhodně se máme na co těšit.

Těšíte se na rozšíření Asistenta Google do “jednoduchých” produktů?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)