Google Asistent teď umí hlásit upozornění do všech drátových sluchátek

Google Asistent hlasové notifikace drátová sluchátka

Chytrý Asistent od Googlu má tu užitečnou schopnost, že je schopný do sluchátek nahlas oznamovat příchozí notifikace. Ať už tedy běháte po venku nebo zrovna vaříte, můžete se bez přímé interakce s telefonem dozvědět, že vám například přišla zpráva. Tato funkce byla doposud omezena jen na pár vybraných modelů bezdrátových sluchátek v čele s Pixel Buds přímo od Googlu. Jak se teď podařilo zjistit redakci 9to5google, Google Asistent nově umí hlasové notifikace poskytnout i v případě, kdy jsou k telefonu připojena drátová sluchátka. A to prý dokonce úplně jakákoli.

V rámci testu bylo vyzkoušeno několik druhů sluchátek do jack i USB-C konektoru včetně značkových i úplně neznámých. A fungovalo to se všemi. Oficiální nápověda hovoří o nutnosti použít certifikované a vyladěné headsety, ale evidentně tomu tak momentálně není. Google Asistent teď nicméně podporuje hlasové notifikace plošně jen pro drátová sluchátka. Ta bezdrátová, která doposud nebyla na seznamu, se zatím posunu nedočkala.

K jakým účelům běžně používáte Google Asistenta?

Zdroj: 9to5google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)