Google plánuje sjednocení Gmailu, Hangouts, Google Disku a dalších do jedné aplikace

google aplikace

Pokud využíváte služeb Google tak víte, že pro komunikaci slouží výhradně aplikace Hangouts. To by se však mohlo brzy změnit, jelikož Google Cloud pracuje na jednotné aplikaci pro zasílání zpráv pro firmy. Dle posledních informací se Google chystá ke spojení funkcí několik samostatných aplikací.

V této aplikaci bychom měli mít možnost zobrazování/posílání e-mailů z aplikace Gmail, správu cloudového úložiště skrz Google Disk, chatování skrz Hangouts a také videohovory. K dispozici má být také Google Kalendář, ovšem zde budou pouze základní informace. Pro detailnější zobrazení bude stále potřeba otevření samostatné aplikace. Aplikace se již delší dobu testuje, ovšem zatím není známo, kdy by mohla být uvedena. Taktéž nevíme, jaký vliv bude mít na stávající samostatné aplikace.

google aplikace hangouts

Google si od tohoto kroku slibuje příchod firem, jelikož jednotná aplikace dokáže nabídnout přehlednější rozhraní. Příkladem může být například Slack či Microsoft Teams. Otázkou však je, zda tuto novinku přijmou uživatelé, jestliže dojde k přemístění jednotlivých aplikací do jedné, možná totiž přestanou fungovat ty stávající. Tato alternativa totiž také přichází v úvahu a spekuluje se o ni stále více. Na oficiální představení si budeme muset ještě nějaký čas počkat, ovšem dá se očekávat, že se tak stane během několika následujících měsíců.

Uspěje u uživatelů chystaná Google aplikace?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)