Google myslí na soukromí uživatelů. Představil anonymní režim pro mapy a vyhledávání

anonymni rezim google vyhledavani mapy

Soukromí a bezpečnost je velké téma u technologických gigantů jako je Google či Facebook. První jmenovaná o bezpečnosti a soukromí uživatelů mluví, ale zároveň rovnou podniká i kroky. Jeden z příkladů je nový anonymní režim, který půjde aktivovat v Google vyhledávání a v Google mapách.

Anonymní režim brzy obohatí služby Googlu

U webových prohlížečů je anonymní režim už dlouhé roky standardní funkcí. Co se ale týče ostatních aplikací a služeb, už to tak dobré s anonymizací není. Google identickou funkci po letech rozšiřuje do vyhledávání a map. Představení proběhlo v rámci konference Google I/O.

Je až s podivem, že se anonymní režim nerozšířil do jiných aplikací. Pokud nechcete odevzdávat vaše osobní data Googlu, půjde zapnout jednoduše v profilu. Pokud bude aktivní, tak se nebude ukládat nic, co děláte, vyhledáváte atd. Zároveň uvidíte černý pruh s informací, že se data neukládají.

Nedávno Google oznámil možnost nastavení automatického mazání webové historie a polohy. Brzy se tato funkce rozšíří do standardních Google aplikací a bude k dispozici možnost jednoduchého mazání. Google uvedl příklady v podobě Chrome, Map či třeba YouTube.

Google Maps
Google Maps
Google
Google

Líbí se vám kroky, které Google dělá ve směru soukromí uživatelů?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (1)