Android aplikace Google má fajn novinku pro soukromé vyhledávání

Google vyhledávání Android 15 minut mazani historie

Základní vyhledávací aplikace Google má ve verzi pro systém Android jednu velmi zajímavou novinku. Byla poprvé prezentována již vloni na konferenci I/O a například v iOS už nějakou dobu funguje, ale teď se oficiálně dočkají i uživatelé androidích zařízení. Jde o možnost, jak jednoduše smazat historii vyhledávání za posledních 15 minut.

c9c5f33727ab367d52297ee2551bb485?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Ačkoli je už nyní možné v nastavení aplikace navolit například automatické mazání po určité době, tato novinka také najde své uplatnění. Hodit se bude hlavně v případech, kdy chce uživatel bez dalšího nastavování rovnou vyhledávat a až následně „zahladit stopy“ jedním klepnutím. Což opravdu půjde.

Jak ukazují první snímky této funkce pořízené z Android telefonu, přímo v menu aplikace Google přibude v sekci historie vyhledávání položka „smazat posledních 15 minut“. Příchod této novinky na Twitteru zaznamenal například bývalý šéfredaktor XDA Developers a postupná plošná instalace už byla potvrzena i mluvčím firmy Google. Spekuluje se, zda bude tato novinka zavedena také pro desktopové vyhledávání.

Jak často mažete historii vyhledávání?

Zdroj: apolice

O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)