Google začal rozesílat aktualizaci na Android TV 10

android tv 10

Aktualizace Android TV měla vždy za telefony trochu zpoždění. Obvykle se však jednalo o měsíc, maximálně dva. Androidu 9.0 Pie chvíli trvalo, než se dostal na Android TV zařízení a Google v září slíbil, že bude operační systém Android TV 10 připraven do konce roku 2019 k aktualizaci. Vypadá to, že Google skutečně drží slovo a nyní začal novou verzi odesílat OEM výrobcům.

“Když byl systém Android TV v roce 2014 poprvé představen, rozhodli jsme se přenést to nejlepší z Androidu do domácnosti. Úzce jsme spolupracovali s vývojářskou komunitou na rozšiřování našeho ekosystému obsahu a aplikací a přinášeli uživatelům obsah, který byl žádaný. Od té doby jsme zaznamenali obrovské úspěchy jak v Android TV samotné, tak i u našich partnerů.” Uvádí Google na svém blogu. Vzhledem k tomu, že jedno z prvních Android TV zařízení – Nexus Player od Googlu již nový systém nepodporuje zatím neexistuje žádný způsob, jak aktualizaci vyzkoušet.

google android tv 10

Výrobci třetích stran, jako například Nvidia musí nejdříve spustit aktualizace na svých serverech. Všem by měla přijít ještě tento rok. Obecně lze říci, že má Android TV 10 všechny základní novinky (na úrovni systému), jako mobilní Android 10. Můžeme zmínit připojení peer-to-peer Wi-Fi, podporu TLS 1.3, povinné šifrování disku, Scoped Storage, správu teplot a další. Google také odhalil nový streamovací box ADT-3 pro testování nejnovějšího softwaru Android TV, ovšem bude prodáván pouze vývojářům.

Těšíte se na aktualizaci Android TV 10?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)