Android 11 začne rozlišovat mezi pracovními a soukromými aktivitami

Google Android 11 osobní pracovní

V aktuální pandemické době se pro mnoho lidí stal vlastní byt kanceláří a pracovní a domácí prostředí tak bylo téměř dokonale vymazáno. Podobně je na tom vlastně obecně i operační a drtivá většina aplikací. Nepoznají, zda v daném momentě děláte něco do práce, nebo se jen doma bavíte třeba u televize. Může přitom jít o posílání fotek, sdílení polohy nebo spouštění různých nástrojů. Aba bylo možné účel těchto procesů odlišit, chystá Google nové panely “Pracovní” a “Osobní” (v originále Work a Personal). Půjde v podstatě o rozdělení dialogových nabídek do dvou nových karet, které nabídnou rychlejší přístup k interakci s jednou či druhou skupinou. Google už má podle všeho toto rozdělení na osobní a pracovní kategorie pro Android 11 připravené a ukáže ho společně s dalším Pixel telefonem.

Mezi místa, kam se mají nové karty dostat, patří například dialogové nabídky pro sdílení polohy, správu věcí v úložišti, práci s účty, nastavení aplikace, volbu “Otevřít v…” a práci v kalendáři. Ve všech těchto prostředích by se měla v boudoucnu objevovat obrazovka se zmíněnými kartami. Ty budou obsahovat například do skupin rozdělené kontakty. Jedny bude Google v systému Android 11 brát jako pocházející ze sféry pracovní, druhé jako čistě osobní. V základu pravděpodobně podle e-mailu a místa uložení.

Přijde vám tento nápad jako užitečný?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)