Google připomíná 20 let od vstupu na ISS. Nachystal 3D model či puzzle

Google 20 let ISS

Společnost Google se rozhodla originálním způsobem připomenout dvacetileté výročí vstupu první posádky na ISS neboli Mezinárodní vesmírnou stanici (2. listopadu 2000). Společně s NASA vytvořila ve svém prostředí Arts & Culture několik vzdělávacích a herních prvků. Jedním z nich je například puzzle skládačka, v rámci které můžete dávat dohromady snímky pořízené vně i uvnitř stanice. Jsou dostupné také digitální omalovánky, díky kterým můžete podobné snímky přetvářet dle libosti. U výročí 20 let využívání ISS dali Google a NASA dohromady také nový 3D model tohoto vesmírného díla. Na ten se můžete podívat na webu i v aplikaci Google Arts & Culture. Je velmi detailní a proto se také dost dlouho načítá.

Jak Google a NASA oslavují 20 let od vstupu na ISS

V rámci této výroční akce je možné se dozvědět o ISS opravdu velkou spoustu věcí. Nechybí ani kvízy. K dispozici jsou i další poznatky z dílny a archivů NASA a přes Arts & Culture je přístup i ke snímkům z Hubbleova teleskopu. Určitě doporučujeme tento obsah projít. Je to velmi zajímavé. Pobavit se můžete i s rodinou či přáteli, třeba puzzle se dá skládat hromadně. Ve spojitosti s ISS už se Google angažoval i dříve. Stanice je například i ve StreetView.

Google Arts & Culture
Google Arts & Culture

Věděli byste z hlavy, za jak dlouho obletí ISS Zemi?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)