Google rozdává 2 GB prostoru za kontrolu zabezpečení účtu

zabezpeceni_uctu

V rámci akce “Den bezpečnějšího Internetu,” která připadá na úterý 9. února, připravil Google malý ale sympatický dárek. Každý, kdo věnuje několik minut svého času kontrole zabezpečení účtu Google, dostane 2 GB prostoru navíc.

Kontrola zabezpečení účtu je jednoduchá a zabere jen pár minut (podle Googlu dvě minuty, což zhruba můžeme potvrdit). V jejím průběhu potvrdíte kontaktní údaje pro obnovení, projdete seznam nedávných událostí zabezpečení, prověříte zařízení propojená s účtem a nakonec provedete kontrolu aplikací, webů, jež mají přístup k účtu.

Na konci celého procesu byste se měli setkat s hlášením “U příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2016 jsme vašemu účtu Google věnovali 2 GB bezplatného úložiště na Disku, protože jste provedli kontrolu zabezpečení.”

Provedli jste kontrolu zabezpečení účtu - dostanete 2 GB prostoru! Provedli jste kontrolu zabezpečení účtu – dostanete 2 GB prostoru!

Vzhledem k tomu, že prostor úložiště je sdílen s dalšími službami, jako jsou Fotografie nebo Gmail, mohlo by vám jeho navýšení přijít vhod, i když například Disk Google používáte jen zřídka nebo vůbec.

Co vás čeká v rámci kontroly zabezpečení účtu?

  • Na začátku se budete muset přihlásit.
  • V prvním kroku se Google ujistí, že jsou vaše informace k obnovení účtu aktuální. Jedná se o e-mailovou adresu a telefonní číslo, které bude použito k obnovení hesla pro případ, že ho zapomenete. Kromě toho byste měli také zkontrolovat bezpečnostní otázku.
  • Dále jsou kontrolovány nedávné přihlašovací aktivity – tento krok umožňuje ověřit, zda všechna přihlašování vaším jménem a heslem pocházejí od vás a ne někoho cizího. Pokud v seznamu uvidíte zařízení, které neznáte, stačí klepnout na tlačítko Něco není v pořádku – následně budete požádáni, abyste si nastavili nové heslo kvůli zablokování neoprávněného přístupu.
  • Následně si zkontrolujete aplikace a zařízení, které mají přístup k nějakým informacím o účtu – nabídka v podobě seznamu dovoluje odstranění aplikací a zařízení, která již nepotřebují přístup k vašemu účtu.

Teoreticky nemusíte provádět žádné změny v nastavení zabezpečení, protože úložiště navíc lze získat pouhými třemi klepnutími na tlačítko Hotovo. Doporučujeme ale využít této příležitosti a věnovat chvilku kontrole a nastavení zabezpečení účtu Google.

S podobnou akcí přišel Google v rámci téže akce již loni a jistě by bylo sympatické, kdyby v tomto zvyku pokračoval i v dalších letech. Většina uživatelů si totiž ani neuvědomuje, kolika aplikacím dali přístup ke svému účtu, který v případě jejich pozdějšího nepoužívání neodřekli.

Google dává 2 GB prostoru za kontrolu zabezpečení účtu Google dává 2 GB prostoru za kontrolu zabezpečení účtu

Zatím není známo, jak dlouho akce “2 GB za kontrolu zabezpečení” poběží (loni trvala týden), takže pokud by se vám rozšíření prostoru zdarma hodilo, neváhejte a jděte do toho!

Zdroje: Android Police, Kontrola zabezpečení, The Next Web, Phone Arena, 9to5Google, Phandroid, Droid Life a Android Central.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)