Kickstarter oslnil Bluetooth reproduktor s tělem z recyklovaných materiálů

Bluetooth reproduktor Gomi Speaker Kickstarter

Bezdrátový reproduktor s 25W výkonem, průměrnými rozměry, možností AUX vstupu, dvacetihodinovou výdrží, standardem Bluetooth 5.0… připadá vám, že popisujeme každý druhý “reprák” ze současné nabídky různých značek po celém světě? Těmito parametry se skutečně moc nevymyká, nicméně nový Gomi Speaker, hlavní aktér zajímavého projektu na serveru Kickstarter, se snaží zaujmout hlavně něčím jiným. Originálním a ušlechtilým. Je totiž vyrobený převážně z recyklovaných materiálů. A to nejen v případě obalu, ale i části vybavení ukrytého v něm.

Projekt s reproduktorem Gomi měl původně cíl na hranici kolem pěti a půl tisíce dolarů. Krajní termín byl přitom první duben. Už v tento moment je ale jasné, že akce bude úspěšná. Vybráno je v době psaní tohoto článku cca 45 tisíc dolarů. Gomi Speaker si na serveru Kickstarter vysloužil takovou oblibu hlavně tím, že je jeho tělo vyrobeno z opakovaně využitých plastů, vytažených například z moře, a baterie pocházejí ze známých koloběžek Lime.

GOMI SPEAKER – powered by waste 📻💚

GOMI SPEAKER - powered by waste 📻💚

Mezi hardwarové specifikace kromě již zmíněného patří dva měniče (basový a výškový), rychlé 15W nabíjení (plné nabití za 2 hodiny) nebo možnost zapojení dvou kusů do sterea. Reproduktor je dostupný v barvách Black & White, Blue Ocean, Lime Green a Birthday Cake a jeho rozměry jsou 198 x 92 x 62 milimetrů. Pro nejrychlejší zájemce a podporovatele byl k objednání za 129 dolarů, tedy cca 2 800 Kč.

Momentálně je cena za jeden kus 149 dolarů, tedy asi 3 300 Kč. Nicméně se k němu váže doživotní záruka, čímž chtějí autoři projektu podtrhnout snahu o udržitelnost materiálů a spotřebičů. Společnost Gomi už má za sebou i projekty na výrobu a prodej powerbanky a bezdrátové nabíječky. Ty měly stejné ekologické poslání.

Jak moc jste ochotní připlatit za ekologické produkty?

Zdroj: Kickstarter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)