Gmail odolává spamu i díky AI: Tensorflow každý den blokuje více než 100 milionů emailů

gmail spam blokovani

Jak se bránit proti spamu v emailu? Google říká, že stačí využívat Gmail. Společnost nedávno spustila AI a strojové učení Tensorflow v Gmailu. Výsledky se dostavily téměř ihned, momentálně díky tomu Google dokáže úspěšně blokovat více než 100 miliónů spamu každý den.

Umělá inteligence Tensorflow výrazně napomáhá s bojem proti spamu

Nové spamové filtry, které jsou obohaceny o Tensorflow, byly spuštěny minulý měsíc. Díky tomu se počet blokovaných spamů navýšil o více než 100 miliónů emailů každý den. Google zároveň oznámil, že již dokážou detekovat a zablokovat 99,9 procent spamu. A popravdě na tomto čísle opravdu něco bude, osobně si nepamatuji, kdy se mi v gmailu objevil spam.

gmail tensorflow spam

Zatímco filtry založené na pravidlech už dlouhé roky blokují základní spamové emaily. AI se stará o hledání nových způsobů a vzorů, které můžou naznačovat, že email není důvěryhodný. Tensorflow spustil Google v roce 2015 a nyní patří k hlavním tahounům sekce AI. Veliké plus je v tom, že ho můžou bezplatně využívat i třetí strany.

Pomocí Tensorflow se dokážou lépe blokovat obrázkové spamy, emaily se skrytým obsahem a také emaily z nově vytvořených domén. To jsou některé příklady toho, kdy klasické filtry nestačily na zablokování spamu.

Gmail
Gmail

Jak jste spokojení s blokováním spamu v Gmailu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)