Nový Gmail zatočí s otravy a nežádanou poštou jednou provždy

gmail_block_unsu_ico

Gmail pro Android nabídne v příští verzi mnohem snazší možnost blokovat odesílatele a odhlásit adresu ze seznamu příjemců.

Elektronická pošta se klasické poštovní schránce podobá v poměrně mnoha směrech, včetně toho, že se plní zprávami odesílatelů, kteří si prostě nemohou pomoci a musí vás informovat o nejžhavějších novinkách či nejvýhodnějších akcích. Vedle soukromé a pracovní korespondence se tak ve schránce objevuje také nevyžádaná pošta a každou registrací na nějakém webu riskujete zařazení vaší adresy na další seznam příjemců. Gmail připravil další nástroje, jejichž cílem je, abyste ve své schránce měli jen zprávy, které vás opravdu zajímají.

Zablokujte otravné odesílatele!

Gmail jako jeden z největších poskytovatelů schránek elektronické pošty nabízí svým klientům relativně kvalitní antispamovou ochranu, která odfiltruje většinu nevyžádaných zpráv. Nyní chce uživatelům poskytnout ještě větší kontrolu – například již brzy budou moci zablokovat odesílatele, od kterého v budoucnu již nechtějí přijímat zprávy. Všechny zprávy od vybraného kontaktu pak budou padat přímo do složky Nevyžádaná pošta, jako kdybyste vytvořili filtr pro danou adresu. A stejně, jako filtry, budete moci své rozhodnutí vrátit zpět v nastavení. Ve webovém rozhraní je funkce k dispozici od včerejška, do aplikace pro Android by se měla dostat někdy během příštího týdne.

Nový Gmail: zablokujte otravné odesílatele! (animace se spustí po klepnutí) Nový Gmail: zablokujte otravné odesílatele! (animace se spustí po klepnutí)

Google na oficiálním blogu k této funkci uvádí: “Někdy dostanete mail od někoho, kdo je opravdu otravný. Doufáme, že se to nestává často, ale když se to stane, měli byste mít možnost říci, že už nikdy nechcete vidět zprávy od této osoby.”

Odhlaste svou adresu ze seznamu příjemců

Také další funkce, o které bude řeč, již je k dispozici ve webové verzi Gmailu, zatímco na Android si teprve razí cestu. Přímo z aplikace bude možné odhlásit přijímání e-mailů respektive požádat o vyřazení vaší adresy ze seznamu příjemců. To využijete například u nabídek nejrůznějších služeb, e-shopů a dalších internetových médií, zasílajících svým klientům novinky, informace o slevách, akčních nabídkách a podobně. Většina slušných odesílatelů sice nabízí na konci zprávy odkaz k odhlášení e-mailů, nicméně někdy je obtížné ho najít, protože nemá jednotný vzhled, text ani proces samotného odhlašování. Právě na vyřešení tohoto problému se zaměřil Google v další připravované aktualizaci aplikace Gmail pro Android.

Nový Gmail: odhlaste svou adresu ze seznamu příjemců (animace se spustí po klepnutí) Nový Gmail: odhlaste svou adresu ze seznamu příjemců (animace se spustí po klepnutí)

Funkce sice nepodporuje všechny možné odesílatele, nicméně odhlášení z “newsletterů” těch největších hráčů by měla zvládnout bez problémů. Inteligentní odhlášení začíná s použitím konvenčních metod jak odstranit účet z odběru, jestliže je k dispozici odkaz v textu zprávy. Pokud tento postup selže, Gmail bude podnikat stále agresivnější metody k odstranění nevyžádané pošty.

Kdy Gmail s novými funkcemi dostanete?

Google zatím pouze prezentoval funkce, které připravuje do příští verze aplikace Gmail. Aktualizace ještě není veřejně dostupná a uživatelům tak nezbývá než vyčkat.

Gmail
Gmail

Zdroje: Android Police, Official Gmail Blog, Android Central, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)