Šikovný tip: Jak v Gmail aplikaci zobrazit více zpráv na displeji?

Gmail aplikace hustota seznamu konverzací

Patříte mezi uživatele, kteří zatím nemají příliš problémy se zrakem, snažíte se na obrazovku či displej vždy vměstnat co největší množství informací a máte rádi design pěkně “na husto”? V tom případě byste asi měli vědět, že i Gmail aplikace zná něco jako je měnitelná hustota seznamu konverzací. Pomocí pár kroků tak můžete zvolit, kolik zpráv se vám v aplikaci bez dalšího rolování zobrazí.

Gmail
Gmail

Gmail aplikace a měnitelná hustota seznamu konverzací

Pokud jste tuto položku ještě nikdy neměnili, nachází se ve stavu Výchozí. Jde o variantu, která se snaží u zpráv zobrazit identifikační ikonku odesílatele či informace o přílohách. Při tomto nastavení pak logicky zprávy zabírají hodně místa na výšku. Pokud chcete nějaké pixely ušetřit a na obrazovku dostat více obsahu, poradíme vám, jak toho docílit. Kromě stavu Výchozí existují ještě dva další. A to Střední a Vysoká hustota. První jmenovaná u zpráv vypíná řádek s informacemi o přílohách, druhá zase kulaté identifikační ikony.

Jak hustotu změnit?

  1. Běžte do aplikace Gmail
  2. Klepněte vlevo nahoře na hamburger menu (tři čárky)
  3. Dole najděte a otevřete položku Nastavení
  4. Klepněte na Obecná nastavení
  5. Najděte a otevřete nabídku Hustota seznamu konverzací
  6. Vyberte si jednu ze tří možností

V případě našeho displeje u Galaxy S20 Ultra se díky nastavení z varianty Výchozí na Vysokou hustotu podařilo do stejného prostoru dostat o 6 e-mailových zpráv víc. Namísto původních osmi se po změně zobrazuje hned čtrnáct. Věříme, že toto trochu skryté nastavení může udělat radost velkému množství uživatelů.

Která varianta je vám nejpříjemnější?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)