TOPlist

Gesta rukou jako revoluce v ovládání telefonu? Google se o to snaží již několik let

gesta rukou google ovladani revoluce

Gesta rukou by se jednoho dne mohla úplně běžné používat k ovládání telefonů. Nemuseli bychom tak neustále spoléhat pouze na dotykové displeje. Přímo Google dělá v tomto odvětví velké kroky, již několik let je aktivní Project Soli, který se na tohle specifické ovládání soustředí.

Gesta rukou se v budoucnosti můžou dostat do telefonů

Google Project Soli se už několik let vyvíjí, výsledkem je zajímavé ovládání. V něm se využívají gesta rukou a nic jiného. Například dejme tomu, že chcete zhasnout displej telefonu (nebo jiného zařízení) když dvakrát poklepete palcem a ukazováčkem. Jakmile byste tak těmito dvěma prsty poklepali, senzory by gesto rozpoznaly a telefon by vypnul displej.

gesta rukou google project soli

To je ale příklad úplně základního příkazu. Google plánuje také použití v chytré domácnosti. Místo toho, abyste řekli například „OK Google, turn on my living room lights„, budete moct provést gesto směrem k zařízení se senzory. Tímto způsobem bychom se tak mohli přiblížit ke sci-fi filmům, kde se podobná gesta často ukazují.

gesta rukou ovladani telefonu

Project Soli se poprvé ukázal v roce 2015, takže ve vývoji už je poměrně dlouho. Naposledy jsme mohli slyšet zprávu o tomto projektu Google před několika měsíci, kdy si Google patentoval několik různých gest k ovládání zařízení. I to může značit, že se pomalu blíží doba, kdy se gesta na mobil budou jednoduše používat.

Welcome to Project Soli

Welcome to Project Soli

Stačí se jen podívat, jak v posledních letech mizí hardwarová tlačítka, která nahrazují gesta na displeji, mačkací rámy telefonů, čtečky otisků prstů pod displejem atd. Stále více také slýcháme o rozšířené realitě a jedním z dalších kroků bude to, že se začnou používat jiné způsoby ovládání. Pravděpodobně to nebude tento, ani příští rok, ale rozhodně to není daleko.

Myslíte si, že gesta rukou mají v chytrých zařízeních budoucnost?

Zdroje: slashgear.com, atap.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)