Menu

Geocaching na Androidu aneb Proč se zvednout z gauče a jít hledat poklady

Podle kalendáře tu máme už déle než měsíc jaro, nicméně teploty začaly tomuto ročnímu období odpovídat až v posledních několika dnech. Táhne vás to ven, ale nebaví vás bezcílně bloumat po lesech, parcích, loukách či horách? Pak byste měli zkusit geocaching – hru, která dá vašim procházkám cíl i smysl. K provozování této outdoorové aktivity vám přitom bude stačit telefon s Androidem a některá z řady aplikací.

Chcete zkusit geocaching? Potřebujete telefon s Androidem a některou z řady aplikací.

Chcete zkusit geocaching? Potřebujete telefon s Androidem a některou z řady aplikací.

Co je to geocaching?

Geocaching je v první řadě hra, pohybující se na pomezí turistiky a sportu. Cílem je hledat a najít poklady – “kešky” – které bývají schované na, nějakým způsobem, zajímavých místech. Poklady mohou mít nejrůznější provedení – počínaje krabičkou od kinofilmu, přes nevyfouknutý polotovar pro výrobu PET lahví, až po rafinovanější podoby, jako jsou ptačí budky, falešné pařezy, kameny a podobné. Důvod, proč je keš na daném místě, by měl její zakladatel dostatečně vysvětlit v popisku – tzv. “listingu keše.” Mimo jiné je smyslem této hry i snaha přivést hráče na zajímavá a přitom nepříliš známá místa.

Kešky mohou mít nejrůznější podobu

Kešky mohou mít nejrůznější podobu

Co budete na geocaching potřebovat?

 • Mobil schopný určovat svou polohu prostřednictvím GPS. To umí prakticky všechny dnešní chytré telefony, spíše výjimečně narazíte na problémy s přesnosti.
 • Aplikaci pro provozování geocachingu. Na některé z nich se podíváme v následující kapitole.
 • Dobré oblečení a obuv. Pokud se nebudete specializovat vysloveně na městské kešky, dostanete se často do náročnějších terénů. Hodí se i repelent proti hmyzu a nějaké to pití (nejlépe nealkoholické :) ).
 • Dobrou náladu, chuť a odhodlání.

Aplikace pro geocaching

Provozovatelem serveru Geocaching.com, který je středobodem kačerského vesmíru, je společnost Groundspeak, která také nabízí dvě oficiální aplikace – Geocaching Intro a Geocaching.

Geocaching Intro

Tento program je sice k dispozici zdarma, nicméně pro zkušenější kačery (jak se přezdívá těm, kdož hledají kešky) skýtá celou řadu omezení. Poslouží spíše jako demo oficiální aplikace, které využijete pro odlov prvních keší. Její součástí jsou také tipy, rady a návody pro geocaching, stejně jako pro použití aplikace.

Z vlastností a funkcí jmenujme:

 • Aplikace vybírá doporučené keše pro začátečníky. Náročnější kešky tedy nezobrazuje.
 • Kromě doporučených keší aplikace umožní vidět a najít tradiční keše v okolí Neukáže ale jiné typy keší, jako jsou “mysterky” či “multiny”.
 • Tipy a návody vás provedou hledáním pokladu a řeknou, co dělat, když keš najdete.
 • “Live Search” průběžně aktualizuje kešky v okolí kde se pohybujete.

Výhodou tohoto programu je skutečnost, že je plně lokalizován do češtiny, takže nebudete muset bojovat s anglickým rozhraním. Na keš se můžete nechat navigovat pomocí mapy či kompasu, jako podklady jsou používány Mapy Google s možností přepnutí na satelitní snímky. Aplikace poskytuje veškeré informace, nezbytné k nalezení pokladu – tedy obtížnost, terén, velikost, popisek i záznamy o nalezení ostatními kačery. Přímo z programu lze také zapsat nález či případně neúspěch, chybí ale možnost požádat majitele keše o údržbu, nebo zapsat poznámku.

Geocaching®
Geocaching®
Developer: Groundspeak Inc.
Price: Free+

Geocaching

Oficiální aplikace pro geocaching je placená a nutno konstatovat, že poměrně drahá – stojí bezmála 300 korun. Připočtete-li k tomu poplatek za prémiové členství ve výši 800 Kč ročně (prémiové členství sice mít nemusíte, ale přináší celou řadu výhod, jež jsme popsali ve článku Geocaching na Androidu – 4. díl: posílání keší do mobilu, prémiové členství a dalších 8 aplikací), mohou se náklady na tohoto koníčka vyšplhat do vyšších rovin. I z tohoto důvodu je v Obchodě Play celá řada alternativních programů, včetně bezplatných, jak ostatně uvidíte dále.

S touto aplikací můžete:

 • Najít blízké keše bez plánování. Zobrazuje nejen tradiční keše, ale všechny existující typy.
 • Plánovat svá dobrodružství s kešemi. Aplikace podporuje uložení kešek pro pozdější práci offline.
 • Zaznamenávat své nálezy – tentokrát již s plným komfortem, čítajícím kromě hlášení nalezení a nenalezení možnost zadat poznámku, požádat o údržbu či archivaci (zrušení) keše.
 • Navigovat ke keším se zobrazením mapy nebo kompasu. Aplikace navíc umí předat souřadnice dalším programům – například navigacím, které můžete použít k plánování trasy do cíle.
 • Zobrazit detaily keší, fotky a nápovědu.
 • Používat rozšířené možnosti hledání s filtrováním podle typu, velikosti, obtížnosti, terénu a vynecháním keší, nalezených až pěti zadanými uživateli.
 • Přihlásit se existujícím Geocaching účtem nebo vytvořit účet nový.

Program je poměrně dobře zpracovaný a přes vysokou cenovku si našel své (leckdy i skalní) zastánce. Pokud se pohybujete v oblasti bez dostupných mobilních dat (například v zahraničí), můžete své záznamy o nalezení/nenalezení uložit a odeslat později. Také tento program komunikuje s uživatelem pěkně česky.

Geocaching Classic
Geocaching Classic
Developer: Groundspeak Inc.
Price: 253,34 Kč+

c:geo

Pokud nechcete utrácet za oficiální program, a přesto byste rádi vyrazili na kešky “s plnou softwarovou výbavou”, můžeme vřele doporučit aplikaci c:geo. Původním autorem je český vývojář Radovan Paška (čili i c:geo umí naší mateřštinu) – ten ale před časem předal vývoj komunitě, která se stará o další rozvoj této aplikace. c:geo má sice svým způsobem specifické uživatelské rozhraní, nicméně pokud si na něj zvyknete, bude vám připadat pochopitelné a logické.

Jako hlavní funkce jmenujme:

 • Zobrazení keší na aktivní mapě, nebo v podobě seznamu s různými možnostmi řazení a filtrování.
 • Používání Google a OpenStreet map (včetně podpory pro offline mapy).
 • Vyhledávání keší podle různých kritérií – například možnost filtrovat jen určitý typ či nezobrazovat již nalezené kešky.
 • Online i offline logování nálezů. Zapsat svůj nález tedy můžete i v místech, kde nemáte k dispozici mobilní data, a odeslat ho později.
 • Uložení kompletních informací pro offline použití. Můžete si stáhnout mapy (například ze serveru mapsforge), uložit je na paměťovou kartu a používat v zahraničí.
 • Vytváření a správa bodů tras.
 • Navigace pomocí kompasu, mapy nebo pomocí jiných aplikací. Užitečnou funkcí aplikace Kompas je oznamování vzdálenosti a směru ke zvolené keši, což využijete například při jízdě na kole. K navigaci pak můžete použít prakticky jakýkoli program tohoto typu.
 • Import/export GPX souborů. S pomocí dalších programů (například GeoGet či GSAK) tak můžete stáhnout kešky ve zvolené oblasti a používat tento seznam bez připojení k Internetu. Podobně snadno lze nasdílet seznam uložených keší dalšímu uživateli.
 • Plná podpora pro Sledovatelné předměty.
 • Offline kešování, včetně offline map, logbooku, listingu.
 • Plně v češtině.
 • Bez reklam.

Jsme přesvědčeni o tom, že c:geo je jednou z nejzdařilejších alternativ k oficiálnímu programu, proti kterému nabízí nejen řadu užitečných funkcí navíc, ale především nulovou cenovku.

c:geo
c:geo
Developer: c:geo team
Price: Free

Další aplikace pro geocaching

Pokud by vám nevyhovovala ani jedna z výše uvedených aplikací pro geocaching, dovoluje si nabídnout další možnosti alespoň ve formě seznamu. Programy jsme seřadili podle hodnocení v Obchodě Play.

 • Locus Map – mapová aplikace, která nabídne celou řadu využití. S příslušnými pluginy si dobře poradí i s geocachingem (placená verze stojí bezmála 190 Kč).
 • Neongeo – jedna z nejlépe hodnocených alternativních aplikací pro geocaching (placená verze přijde na 74 korun).
 • a:Drake – další relativně populární program, specializující se na hledání kešek (a:Drake Plus 99 Kč).
 • SmartMaps: GPS Navigace a Mapy – komplexní mapová aplikace s podporou geocachingu. S mapami online je k dispozici zdarma, za offline mapy ale zaplatíte.
 • Geocaching Droid Army Knife – opět program pro geocaching, tentokrát už ale s hodnocením horší než 4,0 (verze bez reklam stojí 63 Kč).
 • CacheSense – aplikace specializovaná na geocaching (placená verze přijde na 101 Kč).
 • GeoCompass – jednoduchý kompas, který vás nasměruje na zadané souřadnice. Aplikace je zdarma.

Jak začít?

V první řadě si budete muset založit účet na webu Geocaching.com. To lze provést buď z oficiální aplikace, nebo na webu, kde hned na úvodní stránce najdete jednoduchý registrační formulář.

Založení účtu na webu Geocaching.com

Založení účtu na webu Geocaching.com

Pak si z Obchodu Play stáhněte některou z aplikací pro geocaching a zkuste vyhledat okolní keše.

Dojděte/dojeďte na místo, kde je keš uložena a pokuste se ji najít. Pokud budete chtít poradit, použijte nápovědu neboli hint, který většina programů umí zobrazit.

Najděte kešku

Najděte kešku

Zapište svou přezdívku, datum a čas nálezu do sešitku či na papír, který najdete v keši (jedná se o takzvaný “logbook”). Nezapomeňte na poděkování autorovi keše – zpravidla se používá zkratka TFTC (Thanks For This Cache).

Následně “zalogujte” keš i z aplikace. Stejně tak, pokud keš nenajdete, nebo vyžaduje zásah majitele (například je poškozená, logbook je plný či mokrý), nezapomeňte poslat hlášení daného typu.

Na webu Geocaching.com pak můžete sledovat své statistiky. Pokud byste chtěli jít více do hloubky a zjistit o svém keškování co možná nejvíce podrobností, můžeme doporučit web Project-GC.com.

Proč to dělat?

Pokud chcete svému koníčkovi stanovit nějaký cíl, můžete se například pokusit:

 • Vysbírat všechny keše ve vašem okolí.
 • Najít co nejvíce keší (tzv. “honění bodů”).

  Najděte co nejvíce keší

  Najděte co nejvíce keší

 • Doplňovat D/T matici. Každá keš má své hodnocení obtížnosti nálezu (difficulty) a terénu (terrain) na stupnici od 1 do 5 s krokem po 0,5. Existuje tedy 81 možných kombinací těchto faktorů. Někteří kačeři se snaží získat alespoň jednu keš od každé existující kombinace.

  Doplňte celou D/T matici

  Doplňte celou D/T matici

 • Doplňovat tabulku dle data založení keše – v tomto směru se můžete zaměřit buď na den a měsíc založení kešky, nebo měsíc a rok. Cílem je samozřejmě získat keš pro každý den v roce, nebo pro každý měsíc ve všech letech.

  Nálezy podle data a měsíce ukrytí

  Nálezy podle data a měsíce ukrytí

 • Sbírat všechny atributy – každá keš může mít několik atributů, které informují například o dostupnosti parkoviště, možnosti použít kolo, nebezpečí klíšťat, a tak podobně. Celkem existuje 66 pozitivních a 41 negativních atributů. Dokážete získat všechny, které existují?

  Získejte všechny možné atributy

  Získejte všechny možné atributy

 • Odlovit co nejvíce keší jako první po jejich publikaci. K této zálibě se neobejdete bez placeného členství na Geocaching.com, protože jen to umožňuje, abyste si nechali posílat e-mail s informací o publikaci (zveřejnění) nové keše ve vašem rajónu. Určitě nebudete sami, kdo se pokusí co možná nejrychlejším nálezem získat takzvané FTF (“First To Find”) – ve větších městech bývá první nálezce na místě v řádu jednotek, maximálně desítek minut.
 • Najít alespoň jednu keš v co možná nejvíce zemích.

  Najděte kešku v co nejvíce zemích

  Najděte kešku v co nejvíce zemích

Cíle samozřejmě mohou být individuální – třeba si stanovte počet kilometrů, které v nějakém období chcete za keškami nachodit či najezdit. To, proč budete dělat geocaching, záleží tedy výhradně na vás.

Podrobný návod, jak na geocaching v praxi

V roce 2012 jsme pro naše čtenáře připravili čtyřdílný seriál Geocaching na Androidu, ve kterém jsme se zaměřili především na práci s programem c:geo. Pokud tedy chcete vědět více, doporučujeme prostudovat následující články:

 1. registrace, aplikace c:geo a nastavení
 2. hledání keší z mobilu a příprava výletu na počítači
 3. kešky, navigace a zápis
 4. posílání keší do mobilu, prémiové členství a dalších 8 aplikací
 

Komentáře

k8

k8

28.4.2015 6:57

Tyhle kecy o počasí miluju.Co byste jako chtěli v dubnu za teploty??? Třicítky, nebo co??? Naopak na to, že před měsícem začalo jaro, tak jsou teploty spíše letní a už opět jako každý rok padlo několik teplotních rekordů. Zima prakticky už neexistuje, léto se změnilo v tropy, ale pořád si někdo bude stěžovat. Pokud potřebujete celoročně pařáky, tak se přestěhujte do Afriky.

zooomek

zooomek

28.4.2015 7:19

Děkujeme za offtopic komentář. :)

Používám už přes dva roky pouze c:geo (telefon i tablet) a za mě spokojenost. Team, který aplikaci spravuje, rychle a pružně reaguje na změny, které Groundspeak v poslední době páchá. Neustále app vylepšují, pro mě nejpoužitelnější SW pro GC. :)

niximor

niximor

28.4.2015 7:40

Nevim jestli bych doporucoval c:geo jakozto aplikaci, ktera vedome porusuje podminky pouziti ktere kazdy odsouhlasil pri registraci na geocaching.com…

sampoch

sampoch

28.4.2015 8:23

Tak nevím Niximore, jestli každý odsouhlasil nějaké podmínky. Většina spíš odklikla nějaký anglický text, aby je to pustilo dál.

greenhorn

greenhorn

28.4.2015 8:35

Sampoch: to jsi trefil přesně :D :D :D

Jinak článek super a myslím, že super tip pro lidi co to neznají.

mkyral

mkyral

28.4.2015 8:40

@Sampoch:
neznalost neomlouvá.

Na druhou stranu, Groundspeak kdysi poskytoval API pro přístup aplikací třetích stran. Pak se rozhodl pro vývoj (a prodej) vlastní aplikace a API uzavřel. Pro starší aplikace API stále funguje, ale nové aplikace již do něj přístup nedostanou.

Osobně používám GDAK, který přistupuje přes API. Má trochu specifické ovládání a některé možnosti jsou tak důmyslně ukryty, že jsem je našel jen díky fóru. Ale funguje, má podporu pro multi keše a offline mapy – používám mapy z http://osm.paws.cz/

Na oficiální aplikaci od GS jsem koukal, ale bez offline turistické mapy (což vylučuje nepoužitelné mapy od googlu) je ta aplikace k ničemu.

europoint

europoint

28.4.2015 8:44

c:geo je proti pravidlům, to je bez diskuze, ale chápu, že morální a materiální nouze je pro mnoho zlodějů dostatečnou omluvenkou. Nejraději používám GCDroid a Neongeo.

greenhorn

greenhorn

28.4.2015 8:51

Europoint: proč zlodějů??? Aplikaci jsem si řádně stáhl google play. Kromě toho co tu soudíš. Jsem si jistý, že c:geo si stáhlo mnoho lidí co má peněz habaděj. Spíš bych si dovolil zase soudit já, že patříš ke klasickým prudičům co prostě rádo prudí, uráží a baví se tím. Takových zde je poslední dobou víc a víc. Pojďme komentovat články a neurážet tu nikoho.

tony

tony

28.4.2015 8:53

Za mna urcite Locus, a teda nielen na geocaching.
Pouzival som c:geo urcite ho hodnotim pozitivne len to bol zaujimavy proces kedy sa oficialna stranka zmenila a autor to dobiehal. Neviem ako je to teraz.

Jaroslav Hlávka

Jaroslav Hlávka

28.4.2015 9:15

Jsem maximálně spokojen s a:drake ve spojení s Geogetem a offline mapami:
http://osm.paws.cz/
je to luxus :-)

k8

k8

28.4.2015 9:39

Zooomek: Offtopic? Článek je o geocachingu, tak ať popisuje samotnou službu a aplikace, ale posouzení počasí ať nechá na samotných čtenářích. Ne každý chce žít v sauně a čistě subjektivní názory na jak sám píšeš offtopic témata by si autor měl nechat pro sebe. Díky.

uni

uni

28.4.2015 9:50

tony: Tak tak, Locus aplikace, Geocaching addon, seznamácké mapy (SM), ultimátní zbraň:) A všechno český vývoj, palec nahoru.

uni

uni

28.4.2015 9:57

Ad počasí, doporučuji párkrát jet na kole do práce “mimo sezónu”, tedy např. v zimě apod. a velmi rychle zjistíte, že je defakto jen jedno špatné počasí, déšť. Na vše ostatní jste jen nevhodně oblečeni, takže asi tak:)

greenhorn

greenhorn

28.4.2015 10:16

Uni: no nevím sice dnes existuje takové oblečení co dělá skoro zázraky, ale řekl bych, že každý je jinak choulostivý. Jsem velký sportovec, ale teplíčko je teplíčko a trápit se na menší vyjížďce na kole při silném protivětru to je horor nebo když vám v zimě omrzá obličej atd. Každému vyhovuje něco jiného a někdo je prostě lépe přizpůsobivý a někdo ne :D Já snažím sportovat jak se zdá, ale jak nemám ideální počasí, tak raději jdu na spinning a do fitka než si něco dokazovat v nepříjemném počasí, ale je to o lidské nátuře a tu má každou jinou.

george

george

28.4.2015 10:17

Škoda, že si těhle aplikací užijí jen majitelé zařízení s Exynosi, qualcommi atd. Na chipsetech od MTK je to spíš hra “najdi kde jsem” :-D

dtjan

dtjan

28.4.2015 10:32

to George: Asi tak by by dobré upozornit, že s MTK to hledání nemusí být žádná sláva, nebo také jaký přínos má HW kompas, bez něj je to také utrpení a to k méně překvapení není dnes úplný standard v telefonech..
Takový malý přehled na co si dát pozor když vybírám mobil vhodný pro geocaching..

uni

uni

28.4.2015 10:33

greenhorn: Když je větrno, tak jedu do lesa ne:) Ale tak samozřejmě, jenže to už zase vytahuješ krajní meze. Např. v Praze a nížinách mrzne kolik dní? Max. pár desítek, dobře, tyto dny nejsou vhodné na vyjížďku. To už je opravdu mimo komfort. Ale defakto cokoli nad nulu (drtivý počet dní v ČR) je již použitelná.
Ad oblečení, ano, jsou materiály, které tě ochrání i v dešti, ale stejně je to na nic. Zacákané brýle, vyšší opotřebení materiálu a maziv, nemůžeš kloudně vytáhnout mobil a keškovat, atd.
Ale to podle mě nic nemění na to, že když neprší (a dobře, ten mráz na kole, u běhání je to zase jinak), tak vlastně ošklivo není.
george: +1 :)

Undercoverbrother

Undercoverbrother

28.4.2015 10:46

George :D :D

greenhorn

greenhorn

28.4.2015 10:50

Uni: tak jasný to je Praha, ale na českomoravské vrchovině trvá zima pomalu 8 měsíců a fouká skoro pernamentně :D :D :D zase je fajn, že ve vedrech je ten vítr občas i osvěžující :D Je to třeba dva týdny co tu teprve slezl sníh. Stačí sjet trochu dolů jako na pardubicko a tam už to dávno kvete :D Jinak souhlas. že se věnuji outdoorovému vybavení a dnes ty materiály ze kterého se dělají oblečení jsou pomalu zázračné. Klobou dolů před starší generací, která nemohla tyhle vymoženosti využívat.

george

george

28.4.2015 11:27

Dtjan: ani ten kompas některá zařízení nezachrání, nechci pomlouvat jen MTK ono zaleží i na vyrobci telefonu (už je i spousta stroju s qualcomemm co nejde GPS použivat.. Odflaknute anteny), ale třeba já mam mtk6595 používá to i glonass a další vocasoviny, hw kompas též.. Jen je blby, že podle kompasu je jih na severozápadě :-D

uni

uni

28.4.2015 11:33

george: Blbý je, že např. zdejší recenze v tomto vůbec nepomohou. “GPS v Sygicu měla polohu rychle a jelo se normálně”, tečka:) Pak to přineseš domu, zapneš něco, co tak brutálně nefixuje polohu na vektor, chceš vidět azimu, je pod mrakem a nevyužíváš A-GPS a nestačíš se divit, co je možné označit v odborném článku za bezproblémové:)

jenda42

jenda42

28.4.2015 11:46

K tomu pocasi. Za deste jsou venku jen pejskari, sileni bezci a kaceri. Idealni kacerskem pocasi je pocasi, ze bys ven psa nevyhnal, nejsou mudlove a vubec je klid. Nicmene pokud ti prsi na displej dotykace, tak tento dela uzasny veci. Nakonec se z toho zblazni, protoze tech kapek je moc a on nevi, jak to ma vyhodnocovat. Pak uz muzes obvykle jen utrit (v hustem desti po case uz stejne neni cim) a restartovat.
HW kompas – moje zkusenost s nekolika pristroji je, ze v civilizaci to nefunguje vubec a i v lese je lepsi hledat lisejnik (mravenist zas tak moc neni).
Jinak Locus Pro + osm.paws.cz. OSM mapy vzdy a vsude. A kdyz Locus s OSM vrazis do ruky spolujezdci, co neni uplne blbej, tak je z toho i slusna navigace (Locus umi i navigaci sam od sebe, ale to je nouzovka).

mikrom

mikrom

28.4.2015 12:01

juchů, jen více dalších nováčků kačerů, ať dále řešíme píč*oviny jako
https://lh4.googleusercontent.com/-SBQGn0EUGG4/VTt1pJgIjpI/AAAAAAAANbk/ZcHgqYfUkAg/w385-h684-no/25.04.15%2B-%2B1
https://lh4.googleusercontent.com/-1FIUhVqxnK8/VTt1pA2MwjI/AAAAAAAANb4/jNHTiSrCDII/w385-h684-no/25.04.15%2B-%2B2
a vznikají nové keše s popiskem “Tato keška se nenachází na žádném zvláštním místě. Je to cesta která propojuje Nový Rokytník a Staré Buky. V létě tu často jezdím na kole a tak jsem si řekla, že bych tu mohla schovat alespoň nějakou malou krabičku, když se tu žádná jiná nenachází.”

mkyral

mkyral

28.4.2015 12:38

@jenda42:

Někdy je škaredé počasí jedinou možností jak některou kešku v klidu odlovit. Zase na druhou stranu, děti pak naříkají, že je zima, prší jim za krk a tak podobně :-)

mkyral

mkyral

28.4.2015 14:41

@mikrom
Každý nějak začínal. Tyhle kešky o ničem by v prvé řadě neměly být vůbec schváleny, neb odporují pravidlům GC. Naštěstí se po zavedení Bodů oblíbenosti teď se dají docela účinně filtrovat.

Karllan

Karllan

29.4.2015 0:08

Jak to že nemáte odlovenou mojí keš pane redaktore? :P

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

29.4.2015 0:53

Karllan: a která to je? :)

Karllan

Karllan

29.4.2015 5:42

Karel Kilián: Dračí doupě (GC54KE0)
Teda, pokud mě nešálí zrak..:D Ale smajlíka na koksovně Svoboda nevidím :P

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

29.4.2015 6:16

Karllan: no, tu jsme luštili, ale nevyluštili :)

Orbit09

29.4.2015 8:45

Zkoušel jsem oficiální aplikaci i c:geo a c:geo je jednoznačně lepší.

tlamik

tlamik

29.4.2015 9:54

Vím, že některé mobily mají hrozně blbý fix satelitů, proto jsou na hledání kešek nevhodné, ba přímo nepoužitelné.
Jinak používám c:geo, oficiální apka myslím neumí offline mapy, což je na pytel.
Ale zase se mi stává a hlavně stávalo, že c:geo ukazovalo v mapě blbě, jakoby posunutě, dost mimo, proto jsem hledal lepší nástroj a našel jsem Locus (hned jsem ho i koupil, ale jede to i ve free verzi). Dá se teda používat i plugin pro GC přímo v Locusu, ale spíš teda používám c:geo a z něj se nechávám navigovat, resp. navádět ke kešce

Karllan: jo Dračí doupě to je fakt pěkné … škoda, že se ty svíčky nezapalují samy automaticky po vstupu
Karel Kilián: Ten návod si napsal pro toho Řeka, aby si mohl zapsat STF, žejo ? :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

29.4.2015 13:57

To: Tlamik – jasné! Mi ho bylo líto, kua, takový úspěch! Na prvním odlovu zaznamenat STF, to je hodně dobrý začátek! A chudák ani neví, jak to uplatnit :D

zde

zde

29.4.2015 20:54

Nixi, ty vole, ty seš hrozný hovado…

L.Kalendarius

L.Kalendarius

30.4.2015 17:22

Mikrom – jako bych slyšel ingresáky: “…je to blbost ale radši to pošlu já, než by to měl poslat xxx…”

L.Kalendarius

L.Kalendarius

30.4.2015 17:23

Karel Kilián nad “spíše výjimečně narazíte na problémy s přesnosti” se jen hořce usmívám

uni

uni

30.4.2015 17:29

tlamik: O addonu GC pro Locusu hovořím výše. Dodám, že se jedná o podporu Geocaching Live!.

JoVym

JoVym

6.5.2015 13:45

aplikace Neongeo: Zdravím, po přečtení článku jsem chtěl vyzkoušet zmíněnou appku, ale jak tak na ni koukám a taky na komentáře k ní, tak je poslední verze z roku 2013 (placena, demo je z roku 2012) a autor už neřeší požadavky a náměty uživatelů. Takovou appku by jste asi neměli doporučovat…

jiří myšička

jiří myšička

8.6.2015 11:57

Nezkusíte nějaký přehled jaký telefon je dobrý a jaký ne? Byl jsem teď o víkendu po letech s Galaxy Mega, v lese bez šance. Kompas neukazuje správně a gps nefixuje. Přitom jak je uvedeno výše, navigace bez problému. Naposledy jsem nějak víc chodil s HTC touch diamond a v lese sice nic extra, ale dalo se. Až si říkám že bych si nějaký starý krumpl kvůli keškám koupil. Parťák s novým Asusem taky mrtvo..

uni

uni

8.6.2015 12:40

jiří myšička: Pravidlo první, SoC od Qualcommu. Pravidlo druhé, mít aktivní data. Pravidlo třetí, podpora Glonass. Myslím si, že s tímto nelze na trhu šlápnout vedle (u ověřených značek).
Nebo BT GPS např. od Qstarz nebo Navilock.

RSS (komentáře k článku)