První ročník GeeCON Prague proběhne již v říjnu!

geekon

Komerční článek

Snili jste o tom, že jednou budete moci navštívit v České republice pořádnou vývojářskou konferenci o Javě a dalších technologiích? Třeba známou vývojářskou konferenci GeeCON? Tento sen se už na podzim stane skutečností. 23.-24. října se bude v Praze konat první ročník této výjimečné akce, která má v sousedním Polsku již několikaletou tradici. IT publikum z řad vývojářů získává unikátní příležitost shlédnout všechny zajímavé přednášky přímo u nás doma.

Mateřský polský GeeCON má za sebou již šest úspěšných ročníků, kdy se rájem vývojářů stávala střídavě města Krakow a Poznaň. Dvoudenní konference se postupem času rozrostla i díky velkému zájmu samotných řečníků na třídenní, z počátečních 350 účastníků je dnes rovná tisícovka.

Jelikož je pražský ročník první svého druhu, jsou pořadatelé sami zvědaví, kolik nadšenců do platformy Java, dynamických jazyků Scala, Clojure, Ruby či Groovy, běžících na Java Virtual Machine, nakonec do Prahy dorazí. Účastníci jsou očekáváni nejen z Česka, ale také z Německa, Rakouska, Maďarska a okolních států.

Česko do jisté míry převezme osvědčený recept z Polska, konference se proto bude konat v prostředí multikina na Černém Mostě a nabídne účastníkům první den tři, druhý čtyři paralelní přednáškové programy. Mezi přednášejícími naleznete slavná jména z celého světa – od Java vývojářů na volné noze, přes vyznavače open source, experty na dynamické jazyky, až po významné představitele velkých softwarových firem. Největšími esy, na která se můžete na přednáškovém mole těšit, jsou například Bruce Eckel, Oliver Gierke či Neal Ford a další.

GeeCON_Prague_2

Program konference bude skutečně pestrý. Gerrit Grunwald (JavaOne Rock Star 2013 a Java Champion) přichází s přednáškou: “Catch me if you can” – Java on wearables” Gerrit bude mluvit především o tom, jak využít možností chytrých hodinek a dalších zařízení, např. s využitím různých běžně dostupných sensorů použitých třeba jako doplněk oblečení. V další přednášce: “Whoop! Where did my architecture go?” se bude věnovat tématu architektury projektu a jak se vyhnout velmi “bolestivým” přehmatům hned na začátku.

Neal Ford vystoupí s přednáškou “Functional Thinking in Java 8, Clojure, Groovy and Scala”. Vysvětlí nejen základy funkcionálního uvažování, ale především ukáže, jak lehce přepínat mezi rovinami dynamických jazyků, funkcionálního přístupu a tradičního OOP.

Konferenci doplňují čtyři workshopy. Bruce Eckel bude organizovat workshop Open Spaces – pokud chcete vyzkoušet a zažít budování samo-organizujících týmů nebo prostě nevěříte, že to jde, přijďte to zkusit. Raoul-Gabriel Urma přichází s workshopem “Java 8 Workshop”, jestliže chcete crash course na novinky v Javě 8 a vyzkoušet si např. možnosti paralelizace, které Java 8 přináší, je tento workshop přesně pro vás. Ted Neward pořádá workshop Architecural Katas, pokud nejste zvyklí nechávát architekturu na těch ostatních, můžete si vyzkoušet, jak trénovat svůj architektonický cit. A v neposlední řadě Juraj Michálek pořádá workshop pro všechny, kteří se chtějí naučit buildovat v Gradle.

Nenechte si ujít první ročník této programátorské konference, která si klade za cíl především vytvářet, stmelit a vzdělávat JAVA komunitu. Registrace je dostupná na www.geecon.cz. Těšíme se na viděnou v Praze!

Komerční článek

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)