Chcete mít stejnou foto aplikaci jako Pixel 5? Tady ji stáhnete

GCam 8.1 ke stažení

Pokud telefony Pixel od Googlu v něčem skutečny vynikají, tak je to kvalita pořizování videí a fotografií. Tyto smartphony sázejí na menší počet objektivů, které ale mají parádní oporu v softwarovém ovládání a zpracovávání výsledných snímků. Hlavním činitelem je přitom aplikace Fotoaparát Google. Nejnovější verze 8.1, která je přítomná v nejnovějších modelech Pixelů, se nyní dočkala módu pro starší mobily této řady i telefony ostatních značek. Díky komunitě XDA Developers je ke stažení aplikace GCam 8.1.

Pokud tedy zatím nemáte (nebo byste ani neměli) přístup k poslednímu Fotoaparátu Google, můžete využít tohoto módu. Tedy alternativní aplikace kopírující funkce i vzhled svého vzoru. S tím rozdílem, že není exkluzivní pro Pixely. Podle vývojáře Urnyx05, který za aplikací stojí, by měl mód fungovat na většině současných telefonů. Problémy se mohou objevovat u některých Samsung a OnePlus telefonů a smartphonů dalších značek, které mají procesor Snapdragon 845. GCam 8.1 (přesněji 8.1.008) od Urnyx05 je ke stažení například z webu MEGA.

Jakou používáte aplikaci na focení?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)