Google udělal na své Gboard dvě změny. Lidem se nelíbí

gboard-zmeny-logo-mezernik-vyhledavaci-tlacitko

Ve světě mobilních telefonů často rozhodují jen malé detaily. A to jak v designu hardware, tak i ve zpracování aplikací a celkového softwarového prostředí. Velmi rozmrzelí můžeme být hlavně při zásahu do uspořádání klávesnice. Google nyní sáhl na design té své s názvem Gboard a provedl v ní dvě změny. Naštěstí se nerozhodl přeházet přímo písmenka, ale tyto dvě novinky jsou i přesto terčem kritiky. Tou první je, že mezerník klávesnice nyní zdobí logo Google. Nenapadá nás jiné vysvětlení, než že se firma hodlá zase o něco více ukazovat. Současně z levého horního rohu klávesnice zmizelo tlačítko (logo) “G”, které vedlo k vyhledávání. Jestli vás napadlo, že jde tedy asi vyhledávat pomocí mezerníku, jste na omylu. Ten při delším stisknutí dál jen přepíná mezi dostupnými klávesnicemi.

gboard-zmeny-logo-mezernik-vyhledavaci-tlacitko screen

Na místě vyhledávacího tlačítka je teď pouze šipka, která vyvolává již dříve přítomnou nabídku. Zdá se, že novinka se zatím neprojevila u všech. My nicméně změny v podobě loga Google a chybějícího tlačítka i v české verzi Gboard. Jsme zvědaví, jestli jde jen o nějaký mezikrok před implementací dalších prvků, nebo je to finální řešení. Zatím nám nicméně přijde umístění loga Google na mezerník jeho klávesnice úplně zbytečné. Proti zmíněným změnám se lidé bouří třeba i na Redditu nebo na stránkách Google podpory.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Máte změněnou Gboard i vy?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)