Klávesnice Gboard testuje nový vzhled zobrazení emotikon

gmail novy vzhled emotikony

Gboard už dlouho není jen obyčejnou klávesnicí. Svým uživatelům nabízí širokou škálu užitečných funkcí. Mezi ty patří například integrovaná schránka, která usnadňuje kopírování a sdílení URL webových stránek, nebo překladač, který snadno a rychle přeloží vybranou frázi, či větu. Zároveň má v sobě širokou databázi GIFů a emotikon. V rámci beta verze aplikace Google nyní zkouší nové způsoby organizace právě těchto multimediálních doplňků konverzací. Výsledkem tohoto snažení je fakt, že klávesnice Gboard nyní testuje nový, prodloužený vzhled klávesnice.

Nový vzhled Gboard pro přehlednější emotikony

Právě s ohledem na uživatele využívající nabídku emotikon Google nyní testuje v Gboard verze 8.4 nový vzhled pro zobrazení nejen smajlíků, ale i GIFů a samolepek. Nový vzhled umožňuje zobrazit mnohem víc zmíněných prvků najednou. Prostor klávesnice se samozřejmě zvětšuje na úkor zbytku obrazovky. Tím se v případě, kdy je klávesnice zobrazená znatelně snižuje manipulační prostor v rámci otevřené aplikace. Například při použití emotikon v rámci Messengeru by tak byla vidět pouze mizivá část konverzace.

Nový vzhled Gboard je aktuálně testován pouze na malém počtu zařízení. Není proto jisté, že se vůbec kdy objeví také v oficiální verzi aplikace. Zda by bylo toto provedení spíš přínosem, nebo záporem záleží na potřebách a cítění každého uživatele. Kromě tohoto prodlouženého vzhledu klávesnice prochází i dalšími designovými změnami, které však nejsou tolik patrné. Příkladem může být přesunutí loga anonymního režimu z pozadí kláves do lišty nad nimi. Beta verze klávesnice dále odebírá možnost vytvoření vlastní animace a přejmenovává některé kategorie multimédií. Pokud si chcete nejnovější verzi aplikace vyzkoušet na vlastní kůži a podílet se na jejím reportování, můžete se přihlásit do testovacího beta programu.

Jakou klávesnici používáte na svém telefonu vy?

Zdroj: 9to5google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)