Garmin představil nové luxusní chytré hodinky MARQ. Mají tlačítko pro vymazání dat

garmin marq commander predstaveni

Společnost Garmin pokračuje v představování nových chytrých hodinek. V březnu tohoto roku jsme se dočkali představení nové řady smartwatch s názvem MARQ. Dnes do této řady přibývá nový model s názvem MARQ Commander. Jaké mají hodinky funkce?

Chytré hodinky Garmin MARQ Commander se zaměřují na ochranu osobních informací

Nejzajímavější funkce těchto chytrých hodinek je hardwarové tlačítko. Po jeho stisknutí se vymažou veškerá osobní data a aktivuje se Stealth Mode. V něm se vypíná GPS lokace, bezdrátová připojení, a komunikace s ostatními zařízeními, jako je třeba chytrý telefon. Už z této funkce jde poznat, že jsou hodinky určeny hlavně pro armádu či třeba osoby operující v tajných oblastech. Přímo Garmin prozradil, že jejich produkty používají armády po celém světě dlouhé roky. A to třeba pro navigování v terénu.

Marq Landing Commander HD 1080p Garmin Web

Marq Landing Commander HD 1080p Garmin Web

Hodinky mají opět luxusní design, jak jsme u řady MARQ zvyklí. Tentokrát jsou hodinky kompletně v matné černé a šedé. Luneta hodinek je vyrobena z titanu, displej o velikosti 1,2 palců chrání safírové sklo. Vydrží až 12 dnů na jedno nabití, při zapnuté GPS pak 28 hodin. Splňují voděodolnost 10ATM a potěší i poměrně velké úložiště 32 GB.

Samozřejmostí je řada senzorů od výškoměru, kompasu, gyroskopu, teploměru až třeba po oxymetr. Zkrátka v těchto hodinkách najdete to nejlepší. Bohužel si ale za ně musíte hodně připlatit. Cena za MARQ Commander je 1 950 USD, v přepočtu s DPH tak cca 55 tisíc Kč.

Jak se vám líbí tyto nové hodinky od Garminu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)