Gameband jsou chytré hodinky, které se zaměřují na hry

Gameband

V posledních dnech se roztrhl pytel s chytrými hodinkami. Hlavní zprávou bylo určitě odhalení Android Wear 2.0. Teď tu máme nové hodinky, které ale na tomto systému neběží, navíc se zaměřují na hry. Co Gameband všechno umí?

Chcete hrát hry na hodinkách i PC? Gameband to umožní

Hned první otázka, co nás a určitě i vás napadne. Proč? Hrát hry na displeji o velikosti 1,6 palce je prostě špatné a totálně nelogické. Naštěstí to je trochu jinak. Displej je AMOLED a má rozlišení 320 x 320 px. Hodinky pohání procesor Qualcomm Snapdragon 2100, k tomu je 512MB RAM a 4GB vnitřní paměti, která jde rozšířit pomocí microSD karty. K propojení hodinek s internetem se bude používat Wi-FI.

Doposud to vypadá jako klasické chytré hodinky, změna je ale u použitého systému. Nenajdeme v něm Android Wear, ale klasický Android 6 Marshmallow, který je upraven, aby mohl fungovat na malém displeji. Hlavní odlišností jsou ale hry. Kromě klasické verze hodinek se chystají i dvě odlišné, a to Atari a Terraria.

Každá z těchto verzí bude mít předinstalované hry, respektive minihru jednu u Terrarie. Tyto hry se budou dát hrát přímo na hodinkách. Pak ale existuje funkce, která umožní přes microSD konektor propojit hodinky s počítačem a přes něj hrát plnohodnotné PC hry, které jste si předtím nahráli do hodinek.

Se svým nápadem je společnost FMTwo Game na Kickstarteru, kde požadovala 70 tisíc dolarů. V době psaní článku zbývá ještě více než 36 dní do konce a už mají vybráno 80 tisíc dolarů. Takže jak jde vidět, lidé mají velký zájem. Cena hodinek na Kickstarteru začíná na 149 dolarech, což je zhruba bez DPH 3 800 Kč. Na trh by se pak měly dostat v září tohoto roku, pokud půjde vše podle plánu.

Co říkáte na herní chytré hodinky Gameband?

Zdroj: kickstarter.com, androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)