Menu

Gameband jsou chytré hodinky, které se zaměřují na hry

V posledních dnech se roztrhl pytel s chytrými hodinkami. Hlavní zprávou bylo určitě odhalení Android Wear 2.0. Teď tu máme nové hodinky, které ale na tomto systému neběží, navíc se zaměřují na hry. Co Gameband všechno umí?

Chcete hrát hry na hodinkách i PC? Gameband to umožní

Hned první otázka, co nás a určitě i vás napadne. Proč? Hrát hry na displeji o velikosti 1,6 palce je prostě špatné a totálně nelogické. Naštěstí to je trochu jinak. Displej je AMOLED a má rozlišení 320 x 320 px. Hodinky pohání procesor Qualcomm Snapdragon 2100, k tomu je 512MB RAM a 4GB vnitřní paměti, která jde rozšířit pomocí microSD karty. K propojení hodinek s internetem se bude používat Wi-FI.

Doposud to vypadá jako klasické chytré hodinky, změna je ale u použitého systému. Nenajdeme v něm Android Wear, ale klasický Android 6 Marshmallow, který je upraven, aby mohl fungovat na malém displeji. Hlavní odlišností jsou ale hry. Kromě klasické verze hodinek se chystají i dvě odlišné, a to Atari a Terraria.

Každá z těchto verzí bude mít předinstalované hry, respektive minihru jednu u Terrarie. Tyto hry se budou dát hrát přímo na hodinkách. Pak ale existuje funkce, která umožní přes microSD konektor propojit hodinky s počítačem a přes něj hrát plnohodnotné PC hry, které jste si předtím nahráli do hodinek.

Se svým nápadem je společnost FMTwo Game na Kickstarteru, kde požadovala 70 tisíc dolarů. V době psaní článku zbývá ještě více než 36 dní do konce a už mají vybráno 80 tisíc dolarů. Takže jak jde vidět, lidé mají velký zájem. Cena hodinek na Kickstarteru začíná na 149 dolarech, což je zhruba bez DPH 3 800 Kč. Na trh by se pak měly dostat v září tohoto roku, pokud půjde vše podle plánu.

Co říkáte na herní chytré hodinky Gameband?

Zdroj: kickstarter.com, androidauthority.com

 

Komentáře

Oook

z aplikace
11.2.2017 21:50

Mimo téma:
Sháním aplikaci, která mi přečte text z webového prohlížeče, případně z jiné aplikace. Používám Svox, českou Ivetu a nevím jak ji donutit číst cokoliv chci. Čtečka to umí sama o sobě. Je nějaký způsob jak to naučit i ostatní aplikace? Díky

Mazec

z aplikace
11.2.2017 22:14

Ano. Je to aplikace “Web Page Reader”.
je to prohlížeč ve kterém je potřeba stránku načíst a dát play…

Kulichoid

kulichoid 113

z aplikace
11.2.2017 22:49

By mě zajímalo, jak často je potřeba ty hodinky nabíjet.

Slunickoooo

slunickoooo 0

z aplikace
12.2.2017 20:49

dobry vecer super ze jde video z youtube prehrat primo u clanku a nemusim behat do weboveho rozhrani. mate palec nahoru

pavoukandre

z aplikace
13.2.2017 6:03

z videa jsem pochopil, že se hodinky budou hlavně nabíjet.

RSS (komentáře k článku)