Menu

Fujitsu F-12D – telefon pro seniory

Japonská společnost Fujitsu představila telefon, který je určený především pro postarší osoby. Smartphone, který ponese název Fujitsu F-12D, je speciálně upravený jak po stránce hardwarové, tak i softwarové. V zařízení sice je operační systém Android, ale jeho přítomnost prakticky nepoznáte, jelikož jeho prostředí je upraveno tak, že disponuje velkými tlačítky, ikonkami aplikací a textem, přičemž pohyb v telefonu je umožněn pouze vertikálním směrem.

Fujitsu F-12D

Fujitsu F-12D bez problému přežije ponoření do vody, jeho displej je speciálně upraven tak, aby co nejvíce připomínal skutečná tlačítka (pravděpodobně využívá rezistivní technologii). Tento smartphone se začne prodávat u japonského operátora NTT DoCoMo začátkem srpna. Fujitsu uvažuje i o celosvětovém prodeji, cena telefonu je zatím neznámá.

Zdroj: slashgear.com, androidguys.com

 

Komentáře

Juhele

Juhele

23.7.2012 16:00

hmm, kdyby to doplnili hlasovou odezvou tlačítek a hlasovým výstupem pro menu a psaní zpráv, tak by si mohli zákaznickou klientelu ještě rozšířit – podobně jako třeba Samsung s jejich hloupým telefonem Haven.

RSS (komentáře k článku)