TOPlist

Fototest Honor 10 vs Honor View 10: Který telefon fotí lépe?

fototest honor 10 vs honor view 10

Honor View 10 a Honor 10 jsou dva TOP telefony této čínské značky. V minulosti jste nás žádali ať je srovnáme přímo proti sobě. Oba mobily jsme tak vzali do ulic Prahy a máme zde fototest Honor 10 vs Honor View 10. Vyplatí se koupit levnější novinku, nebo si mírně připlatit za starší, ale vybavenější model?

Fototest Honor 10 vs Honor View 10: Jaký mobil fotí lépe?

Honor 10 je poslední telefon této společnosti. Více se o tomto telefonu můžete dočíst v naší recenzi Honor 10, kterou už máme k dispozici. Pokud jde o fotoaparát, tak telefon má duální AI fotoaparát s 24 MPx a 16 MPx. Právě AI hodně pomáhá, kdy dokáže rozpoznat více než 500 scén a následně fotoaparát optimálně nastavit. U snímačů se jedná o klasické Huawei/Honor rozložení, tedy jeden je monochromatický, druhý pak barevný. Světelnost je F/1.8, video dokáže nahrávat až ve 4K a 30 FPS, bohužel nepodporuje optickou stabilizaci obrazu (OIS).

[aps_product_sz id=“490766″]

Honor View 10 je trochu starší, představen byl v lednu 2018, na druhou stranu výbava je v mnoha ohledech lepší. Vychází totiž z mobilu Huawei Mate 10. Také má duální fotoaparát. A to 20 MPx monochromatický a 16 MPx barevný foťák. Světelnost je F/1.8 a dokáže nahrávat video ve 4K rozlišení a 30 FPS. I tomuto telefonu chybí optická stabilizace obrazu.

[aps_product_sz id=“493591″]

Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u obousmartphonů byl nastaven automatický režim.

Jak fotí Honor 10 a Honor View 10?

Honor 10 vs. Honor View 10 rostlina testovani

Honor 10 vs. Honor View 10 fototestovani stromy

Fototest Honor 10 vs Honor View 10 – zhodnocení

Na první pohled si můžeme všimnout, že oba telefony mají odlišné barevné podání, a to i když jsou od stejného výrobce. To není hodně obvyklé, jak ukazují i naše minulé fototesty, kde jsme srovnali Samsung telefony, nebo právě Honor mobily.

U Honor View 10 si můžete všimnout toho, že má tendenci zvyšovat jas fotografie, některé jsou mírně přeexponované. Šum je na tom podobně u obou telefonů. View 10 zaostává také v míře detailů, sice ne o moc, ale při bližším prozkoumání jdou rozdíly vidět.

Pokud bychom se měli rozhodovat mezi těmito dvěma telefony na základě fotografií, tak by to u nás o malý kousek vyhrál Honor 10. Jeho plusem je navíc to, že je levnější. Honor View 10 pak ale samozřejmě má jiné kvality, ať už je to třeba lepší výbava, má vyšší RAM paměť, větší displej s vyšším rozlišením, podporu microSD karet, nemá výřez v displeji. Rozhodně byste se tak u koupi neměli rozhodovat pouze u kvality fotoaparátů. Na svou cenu však odvádí oba telefony super práci.

Líbí se vám více fotografie z Honoru 10 nebo Honor View 10?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)