Fototest Google Pixel 3a vs Pixel 3 vs Pixel 2. Vyrovná se levná novinka prémiovým telefonům?

fototest google pixel 3a vs google pixel 3 vs google pixel 2

Google Pixel 3a je posledním vydaným telefonem tohoto giganta. Oproti předchozím modelům řady Pixel se liší hlavně svou cenou, kdy je až o polovinu levnější. Hlavním lákadlem tohoto telefonu však má být fotoaparát, který se kvalitou údajně vyrovná i prémiovým Pixel telefonům. Jestli je to pravda, ukáže dnešní fototest, kde Pixel 3a srovnáme s modely Pixel 3 a Pixel 2.

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u smartphonů byl nastaven automatický režim. Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Fototest Pixel 3a vs Pixel 3 vs Pixel 2

Začneme nejstarším telefonem Google Pixel 2. Ve své době byl označován za nejlepší fotomobil na trhu. Má pouze jeden hlavní fotoaparát, který má 12 Mpx a světelnost F/1,8. Nechybí mu optická i elektronická stabilizace. Videa dokáže nahrávat až ve 4K rozlišení a 30 FPS. Přední fotoaparát má 8 Mpx. Pokud půjdeme do detailu, tak Pixel 2 jako hlavní fotočip používá Sony IMX362.

google pixel 3 neuspech prodej telefonu

Google Pixel 3 a Google Pixel 3a jsou na tom úplně identicky. Rovněž mají jeden hlavní fotoaparát s 12 MPx, světelností F/1,8. Stejnou možností nahrávání videa a 8 MPx selfie kamerou. Všem telefonům nechybí ani optická stabilizace obrazu a “zázračný” Google software. Oba tyto telefony mají stejný fotočip Sony IMX363. Jedná se ale v podstatě pouze o recvizi staršího Sony IMX362.

Srovnání fotografií Pixel 2 vs Pixel 3 vs Pixel 3a

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Google Pixel 3a, Pixel 3, Pixel 2 📷 Fototest

Google Pixel 3a, Pixel 3, Pixel 2 📷 Fototest

Fotografie v plné kvalitě můžete stahovat ze sdilej.cz.

Závěrečné srovnání Google Pixel telefonů

Výsledky pravděpodobně většinu z vás nepřekvapí. Pokud do telefonů vložíte identický hardware a identický software, tak i fotografie budou identické. Fotografie ze všech telefonů jsou téměř identické. Jediné, čeho jsme si všimli, je mírně žlutější nádech u fotografií ze staršího Pixel 2 telefonu. Jinak je na tom Google Pixel 3a po stránce kvality v podstatě úplně identický jako dražší Pixel 3. To z něj rozhodně dělá zajímavý fotomobil pro střední třídu.

Co říkáte na fotografie z Google Pixel 3a?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)