Fotoaparát s 20x zoomem pro Pixel telefony prozatím nebude

google pixel 4 2×0 zoom

Vydání Google Pixel 4 telefonů se nezadržitelné blíží, díky tomu se očekává nával informací. Nedávno jsme se dočkali spekulací ohledně 90 Hz displejů, nyní se dozvídáme novinku u fotoaparátů. Už dříve se vědělo, že Pixel 4 obdrží telefoto objektiv. Nyní ředitel designu Pixel produktů zveřejnil snímek, o který se postaral fotoaparát s 20x zoomem z Pixel zařízení. Claude Zellweger po vydání článku upřesnil, že se jedná o fotografii z Pixelu 3a, která byla upravena.

Fotoaparát s 20x zoomem u Pixelu 4 zatím neuvidíme

Vzhledem k tomu, že žádné Pixel zařízení nenabízí 20x zoom, je poměrně jasné, že se jedná o fotografii z chystaného Pixelu 4. Google Pixel 3 nabízí „pouze“ 10x zoom. A to pouze v digitální podobě, i kdyby byla použita funkce Super Res Zoom, tak by výsledná kvalita nebyla na tak dobré úrovni, jak můžeme vidět na fotce níže.

pixel_4_20x_zoom_camera

Zároveň se jedná o první náznak toho, co fotoaparát v Pixel 4 telefonech dokáže. Snímek vypadá hodně dobře, když vezmeme v potaz 20x přiblížení. Zajímavé bude porovnání s Huawei telefony, které využívají technologii na bázi periskopu pro zoom a ve výsledku nabízí až 30x zoom. Google se bude muset spolehnout na „klasický“ telefoto objektiv, který doplní AI a strojové učení. Představení telefonů Pixel 4 je plánováno již tradičně na říjen a dá se očekávat, že se v následujících týdnech dočkáme dalších informací o novém vlajkovém modelu společnosti Google.

Aktualizace: Jakmile se zpráva o 20x zoomu v Pixel 4 telefonech rozšířila do světa, autor původní fotografie Claude Zellweger zveřejnil komentář, ve kterém prozradil více informací. Bohužel i to, že se jedná o fotografii z Pixelu 3a, která byla ořezána a upravena. Omlouváme se za nepřesnosti, informace v článku jsme upravili. A i když je jisté, že Pixel 4 bude mít díky telefoto objektivu vylepšený zoom, není v tuto chvíli jasné, jestli půjde opravdu až o 20x zoom.

Jakou funkci byste rádi viděli v Pixel 4 telefonech?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)