TOPlist

Fotoaparát Google dostal parádní vychytávku pro noční focení

Fotoaparát Google time-lapse astrophotography

Google před několika dny provedl svůj tradiční Pixel Feature Drop neboli představení nových funkcí pro jeho nejvýznamnější aplikace v Pixel telefonech. O přehledu novinek z letošního června jsme psali. Je mezi nimi jedna, která si určitě zaslouží speciální pozornost. Aplikace Fotoaparát Google dostala funkci time-lapse astrophotography. Jak název napovídá, jde o pořizování sekvenčních časosběrných videí v rámci populárního „astro“ módu pro focení noční oblohy.

Pixel Camera
Pixel Camera

Novinka se v nástroji objevila po aktualizaci na verzi 8.2.400 a je dostupná v pokročilém nastavení. Aplikace u tohoto módu z pochopitelných důvodů upozorňuje, že výsledek může zabírat hodně místa v mobilu. A současně je potřeba počítat s tím, že pořizování a ukládání zabere nějaký čas. Přímo Fotoaparát Google u novinky time-lapse astrophotography poznamenává, že pokud chce uživatel kromě běžné noční fotky pořídit i časosběrné video, musí nechat telefon snímat alespoň dvě a půl minuty.

Věříme, že výsledek takového snímání bude jistě velmi zajímavý. Podobně jako u dosavadního „astro“ módu pro noční focení, který patří k tomu nejlepšímu, co Google do své foto aplikace zapracoval. V tuto chvíli je novinka oficiálně dostupná telefonům Pixel od verze 4, ale můžeme snad počítat s brzkou neoficiální modifikací pro další mobily.

Jak často fotíte mobilem noční oblohu?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)