Fotky Google přinesou ve verzi 2.0 třídění fotek v albech

fotky-google-nahledak

Aplikace Fotky Google získala aktualizaci, kterou povýšila na verzi 2.0. Pokud by někdo čekal dramatické změny, byl by asi zklamán, protože na první pohled se toho příliš nezměnilo. A proč také, když v současné podobě funguje aplikace v celku dobře a intuitivně. Nicméně několika novinek jsme se přece jen dočkali. A ta hlavní není vůbec k zahození.

Fotky Google třídí alba a drobně upravují rozhraní

Tou asi nejdůležitější novinkou je třídění fotek v albech. Až dosud byly fotky v albu uložené v takovém pořadí, jak byly nahrány, případně jak je tvůrce alba roztřídil. Funkce třídění sice dostupná byla, ale po opuštění alba a následném návratu se vše vrátilo na původní místa. Nová verze však umožní fotky roztřídit natrvalo, a to od nejnovějších, od nejstarších, podle času přidání do alba či podle vlastního rozřazení.

Pokud byste chtěli nějaké to album roztřídit, stačí si ho otevřít a stisknout tlačítko “Upravit”, případně tapnout na název alba, čím přejdete do úprav také. Poté si již můžete všimnout, že v pravém horním rohu přibyla nová ikonka protichůdných šipek. Po jejím stisku již z dolní části obrazovky vyjede menu s možnostmi třídění.

Další novinky jsou už spíše jen kosmetické. Například v angličtině došlo k přejmenování funkce “Group similar faces” na “Face grouping”, přestože samotná funkce zůstává stejná. Také zmizela položka “Selfies” ze seznamu rychlých voleb ve vyhledávání (v Česku tyto položky většině uživatelů ani nebyly dostupné).

Pokud vám aktualizace ještě nedorazila, skočte se po ní podívat do Obchodu Play. V současné době by již měla být dostupná pro všechny uživatele.

Google Photos
Google Photos

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)