Fossil představil nové Wear OS hodinky. Mají vylepšenou výdrž, NFC i GPS

fossil group chytre hodinky wear os

Společnost Fossil Group je jedna z mála, která ještě pravidelně zásobí trh s Wear OS chytrými hodinkami. Nyní společnost představila již pátou generaci. Hodinky využívají v podstatě všechny funkce, které systém Wear OS dokáže využít. Navíc i s nejnovějším procesorem Snapdragon Wear 3100 od Qualcommu.

Fossil Group nabízí nadupané Fossil Q hodinky s Wear OS

Jediná funkce, která nové verzi Fossil Q chybí, je podpora LTE. S podporou LTE sítí by se nicméně musel změnit design hodinek, značně by se muselo přidat na tloušťce kvůli větší baterii. Každopádně ve zbytku funkcí se jedná o to nejlepší, co můžeme u Wear OS vidět. V první řade se uvnitř nachází nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon Wear 3100, který doplňuje 1GB RAM a 8GB vnitřní paměti.

Nechybí ani senzor srdečního tepu, GPS, Wi-Fi anebo NFC, podporují se tak například platby přes Google Pay. Podle výrobce hodinky můžete využívat i na plavání. Dokonce mají i reproduktor, což se může hodit například u Asistenta Google, kdy uslyšíte odpovědi a nemusíte se spoléhat jen na displej.

Další novinkou jsou nové režimy pro baterii, které mají vylepšit výdrž. V plnohodnotném režimu se jedná stále o hodinky, které budete nabíjet každý den. S druhým režimem vydrží hodinky až několik dní na jedno nabití při zachování podpory notifikací z telefonu a měření srdečního tepu. Předposlední režim nabídne pouze digitální hodinky bez chytrých funkcí. Poslední novinkou je možnost upravit si režim baterie podle sebe a pohrát si s nastavením podle vlastního uvážení.

The New Fossil Gen 5 Smartwatch

The New Fossil Gen 5 Smartwatch

Hodinky vychází v různých verzích, které se liší designem. Cena a parametry jsou u všech identické. Všechny budou dostupné ve 44mm verzi. Nejprve v USA od 5. srpna za cenu 295 dolarů. V přepočtu s DPH cca 8 100 Kč.

Jak se vám líbí nové hodinky od Fossil Group?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)