Fitbit už prý chystá do hodinek podporu pro Google Asistenta

fitbit-podpora-google-asistenta

Koncem loňského roku se objevily zprávy o tom, že Google kupuje společnost Fitbit. Jedním z důvodů má být snaha rozšířit počet významných zařízení, která využijí systém Wear OS. Ačkoli tento obchod zatím není úplně finální kvůli několika úředním pochybám a na úrovni systému se zatím evidentně nic neděje, pravděpodobně se brzy dočkáme prvního zajímavého propojení. Aktuální informace se týkají hodinek Fitbit Versa 2 a spekulací, že je čeká podpora Google Asistenta. K hodinkám je nutné říct, že sice mají mikrofon, ale už ne reproduktor. Z toho důvodu pak sice může chytrý asistent přijímat příkazy, ale reakce je jen textová. Zatímco Amazon už do hodinek připravil asistentku Alexu, Google se doteď k tomu samému neměl. To se ale podle všeho mění.

google kupuje fitbit

Google prý původně neměl velký zájem, aby se jeho Asistent Fitbit hodinek týkal. O opaku hovoří analýza mobilní aplikace komunikující s hodinkami. Při rozboru v ní byly nalezeny nové řádky kódu zmiňující právě spouštění Google Asistenta. A dokonce i celé upozornění informující, že v jeden moment může v hodinkách fungovat jen jeden asistent, nicméně nebude složité mezi nimi přepínat. Podpora Google Asistenta ve Fitbit je asi prvním střípkem ukazujícím na nové vazby. Další na řadě by mohly údajně být YouTube Music, které má v hodinkách zatím konkurenta Spotify, a Google Pay.

Uvítali byste Google Asistenta ve Fitbit hodinkách?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)