Fitbit zařízení brzy přijdou o bezplatný přenos hudby z PC

Fitbit Connect PC konec

Vzpomínáte ještě na doby, kdy bylo potřeba téměř jakékoli drobnější elektronické zařízení připojovat k počítači, aby se dalo nastavit a dala se z něj například i získat data? Než v této oblasti úplně převrátily trendy chytré mobilní telefony, využívaly primárně propojení s počítačem také různé trackery značky Fitbit. Jako prostředník přitom sloužil program Fitbit Connect, u kterého byl právě oznámen konec fungování. Nastane přesně 13. října 2022.

Pro majitele dotčených zařízení je tato informace důležitá mimo jiné i z toho důvodu, že přijdou o bezplatný způsob přenosu playlistů skladeb. Ten bude nadále technicky možný, ale oficiálně zatím jen skrze streamovací služby Deezer a Pandora, které jsou placené. Pokud si tedy uživatel nevystačí s několika měsíci zkušebního používání zdarma, bude muset do budoucna sáhnout do peněženky.

Ostatní streamovací platformy jako YouTube Music, Spotify nebo Apple Music v tuto chvíli podporovány nejsou. Minimálně u první jmenované je to trochu s podivem, neboť stejně jako značka Fitbit patří firmě Googlu.

Kdy jste naposledy připojovali nějaké chytré zařízení k PC?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)