Devátý díl Final Fantasy je nyní v Obchodě Play

Final Fantasy IX v Obchodě Play – náhleďák

Studio Square Enix, stojící nejen za veleúspěšnou sérií Final Fantasy, útočí na své fanoušky smrští akcí, nabídek a novinek. Jak jsme vás již informovali, do 14. února můžete zdarma stahovat hru Final Fantasy 2, a to pomocí aplikace propojující celou herní sérii. Nyní se na platformu Android konečně dostává i devátý díl.

Final Fantasy IX je skvělá hra. Má však své „ale“

Devátý díl byl specifický tím, že se vracel ke kořenům série, neboť sedmý a osmý mířily trochu více ke sci-fi žánrům. Pokud tedy patříte mezi fanoušky především nejstarších dílů, devítka pro vás bude skvělým herním vyžitím.

Final-Fantasy-9

Final Fantasy IX však má i důvody, pro které si ji mnoho fanoušků nepořídí. Prvním háčkem je například cena. Ta se v Obchodě Play vyšplhala na 504,51 Kč, a tak hru katapultuje mezi nejdražší hry v Obchodě Play. Dalším důvodem pro nepořízení hry je její velikost. Obchod Play uvádí 1,8 GB, což je opravdu hodně. V dnešní době, kdy smartphony vyšších tříd nabízejí úložiště 32 GB a více, se to sice může zdát jako nic, ale málo to prostě není. Samo studio Square Enix doporučuje mít v záloze nejméně 8 GB volného místa, někteří uživatelé pak dokonce hlásí, že ihned po nainstalování se hra rozrostla na 4 GB. Díky tomu si tuto hru zahrají opravdu spíše jen majitelé novějších smartphonů či tabletů s velkým úložným prostorem, přestože hra není nijak zvlášť náročná na hardware.

Final-Fantasy-IX

Pokud si to vše tedy shrneme, za přibližně 500 Kč získáme opravdu skvělou hru, která ovšem není určena pro každého. Je třeba vzít v úvahu, že se zde nejedná o kdejaký free-to-play model, ale že jde o plnohodnotný port konzolové hry, což se odráží právě i na její velikosti. Vývojáři navíc o současné ceně hry mluví tak, že je ke všemu ve 20% slevě. Pravděpodobně také do Valentýna. Takže z toho začíná vycházet zajímavá rovnice. Pokud máte přítelkyni hráčku, nejlépe fanynku této série, můžete jí koupit opravdu zajímavý valentýnský dárek. Nečekejte ale, že ten den telefon ještě odloží. Nejspíše si pak na odměnu za skvělý dárek budete muset počkat.

96cb050b52a32f7bf8c2699079b98a39?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zdroj: PhAn.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)