Filmový festival Karlovy Vary spatřil první holografický hovor v ČR

Holografický hovor Karlovy Vary Vodafone

Poslední červnový víkend roku 2019 se nesl ve znamení 54. ročníku mezinárodního filmového festivalu tradičně pořádaného v Karlových Varech. Tato akce je považována za jeden z nejprestižnějších filmových festivalů ve střední a východní Evropě. Popularitu události využil mobilní operátor Vodafone, který na festivalu demonstroval rychlost své 5G mobilní sítě. Karlovy Vary tak mohly spatřit vůbec první holografický hovor v ČR.

Holografický hovor díky 5G síti na MFF Karlovy Vary

Dříve jen sci-fi představa trojrozměrných hovorů začíná dostávat reálnou podobu. Důkazem toho je výstup mobilního operátora Vodafone, který na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary divákům demonstroval skutečný holografický hovor. Pomocí hologramu se do prostředí festivalu podíval viceprezident Vodafonu pro technologie Milan Zíka, který byl v průběhu hovoru vzdálený 120 kilometrů od místa konání akce. Cílem tohoto hovoru bylo poukázat na vývoj komunikačních technologií a zároveň upozornit na spuštění první reálné 5G mobilní sítě britského operátora na území České republiky. Nově vybudovaná 5G síť dosahuje, dle oficiální tiskové zprávy Vodafonu, téměř 1 Gbit/s, což by měla být prozatím nejvyšší reálná přenosová rychlost.

holografický hovor Karlovy Vary

Karlovy Vary tak mohly 29.6. 2019 spatřit první holografický hovor, který je nepopiratelnou ukázkou potenciálu 5G sítí. Možností pro vybudování nové platformy a představení nových technických řešení, jež prozatím z kapacitních důvodů nebylo možné uskutečnit. Kromě holografického hovoru zástupci společnosti předvedli také flexibilitu sítě, když se nad hlavy návštěvníků festivalu objevil speciální balón s vysílačem, který symbolizoval rychlost vybudování mobilní sítě pro oblasti zasažené živelnou pohromou.

5G síť Karlovy Vary holografický hovor

Co si o 5G síti myslíte vy? Vidíte v ní perspektivu?

Zdroj: tisková zpráva Vodafone

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)