Facebook vás nově upozorní, když se pokusíte sdílet hodně starý článek

facebook-sdileni-starych-clanku-upozorneni

Sociální síť Facebook přichází s novou formou upozornění v boji proti manipulativním příspěvkům. I když není úplně možné je považovat za dezinformace, sociální síť bude varovat před starými články. Respektive před jejich sdílením. I ty je totiž možné v nevhodnou chvíli použít ke zkreslování aktuální situace. Facebook spouští novou funkci, která bude při sdílení starých článků zobrazovat upozornění. Jeho součástí bude informace o tom, před jakou dobou byl publikován. Starými články se v tomto případě myslí obsah starší než 90 dní.

Facebook sdílení starých článků umožní, jen upozorní na jejich stáří

Příspěvek bude možné sdílením standardně publikovat, jen se před tím ukáže okno se zmíněným upozorněním. Uživatele tato informace poučí a je pak na něm, zda je vhodné článek staršího data poslat dál. Podle dosavadního popisu nové funkce je zřejmé, že bude aplikovaná právě jen pro sdílení. Bylo by ale asi vhodné, aby to samé fungovalo i pro publikování článku v novém příspěvku. Možná se něčeho takového také dočkáme.

Facebook každopádně slibuje, že podobnou věc hodlá praktikovat i u zpráv o koronaviru. Při pokusu sdílet článek o Covid-19 se zobrazí okno s odkazem na rozcestník obsahující zdroje k tomuto onemocnění. Upozornění při sdílení starých článků by se mělo začít zobrazovat v nejbližších dnech, Facebook spouští funkci globálně.

Přijde vám tato funkce užitečná?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)