Služba Facebook Pay je od dnešního dne dostupná v USA. Co umožňuje?

facebook pay usa

Facebook dnešním dnem spouští novou platební službu Facebook Pay. Nová platební metoda má fungovat jak v aplikaci Facebook, tak i v ostatních aplikacích od amerického giganta. Můžeme jmenovat Messenger, Instagram či WhatsApp. Ve všech aplikacích mají tak Američané jedno platební řešení.

Facebook Pay je prozatím ale spuštěn pouze pro aplikace Facebook a Messenger. Umožňuje placení vstupenek na akce, nákupy na různých stránkách, Facebook Marketplace, placení mezi osobami či nákupy ve hrách. Nákupy v ostatních aplikacích mají přijít časem. Firma navíc přislíbila expanzi na globální trh, prozatím však nesdělila kdy se tak stane.

facebook pay

FB Pay má pomoci k jednodušším a pohodlnějším platbám, které zároveň dokáží zabezpečit nejen vaše peníze, ale také osobní údaje. Budeme si moci také vybrat, zda chceme funkci používat pouze v aplikaci Facebook, nebo i v Messengeru. Služba podporuje většinu platebních karet, ale třeba také PayPal.

Co říkáte na Facebook Pay?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)