Facebook začíná testovat “tajné rozhovory” v Messengeru

Facebook Messenger – tajné rozhovory – náhleďák

Facebook začíná ve svém Messengeru testovat novinku, která by mohla pomoci každému, kdo potřebuje vést soukromý nebo intimní rozhovor a nechce, aby se obsah konverzace provalil, byť jen omylem.

Facebook přece vidí všechno. Nebo, že by ne?

Testovanou funkcí jsou tzv. “tajné rozhovory”, které vám díky end-to-end šifrování umožní zasílat svým přátelům bezpečné zprávy, které nikdo jiný, dokonce ani Facebook sám, nemůže vidět.

Začínáme testovat schopnost vytvářet tajné konverzace “jeden na jednoho” v programu Messenger, které budou end-to-end šifrované, a které mohou být přečteny pouze na jediném zařízení osoby, se kterou komunikujete. To znamená, že takové zprávy jsou určené pouze vám a osobě, se kterou si píšete. Nikomu jinému, ani nám. V rámci tajné konverzace je možné nastavit časovač, který nastaví dobu, po kterou vaše zprávy zůstávají neviditelné.

Protokol “Signal”, který Facebook používá, je postavený na základě otevřeného systému Whisper Systems, vyvíjeného speciálně pro tajné konverzace. Šifrování zpráv bylo zatím umožněno jen hrstce uživatelů. Širší nasazování se ale očekává již koncem léta. Snad se tedy brzy šifrování dočkají všichni uživatelé Messengeru. A snad se do ostrého provozu brzy spustí i “tajné rozhovory”, které by mohly zachránit například nejednu utajovanou oslavu narozeni.

Zdroje: androidcentral.com, fbcom

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)