Bezpečnější Messenger: Míří do něj šifrované hovory

Facebook Messenger šifrované hovory

Facebook Messenger zavádí šifrované hovory a videohovory. Jeden z nejpopulárnějších online komunikačních nástrojů současnosti udělá významný krok pro lepší ochranu soukromí uživatelů. Poté, co se v roce 2016 objevila tato možnost digitálního zabezpečení u běžných textových zpráv, jsme se po dalších pěti letech dočkali i u dalších forem komunikace. Americkou firmu prý k tomuto kroku dotlačil i fakt, že v posledním pandemickém roce probíhalo přes její platformu 150 milionů hovorů denně.

Šifrování hovorů prakticky znamená, že k odesílanému či přijímanému obsahu nemá vyjma koncových uživatelů nikdo přístup. A to ani Facebook či jiný nástroj třetí strany. Tato praktika je v současném světě online komunikace standardem.

Vývojáři Messengeru současně oznámili příchod několika dalších funkcí. Uživatelé například dostanou možnost posílat mizející zprávy, u kterých půjde manuálně nastavit čas zmizení v rozmezí od pěti sekund až po 24 hodin. Dále se pracuje na šifrování hovorů a zpráv nejen mezi dvěma účastníky, ale i ve skupinových konverzacích. Stejná ochrana míří i do soukromých zpráv na Instagramu.

Jak moc řešíte soukromí v chatovacích aplikacích?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)