Facebook, Messenger a Instagram mají vylepšené avatary

Facebook Messenger Instagram nové avatary

Společnost Meta posílá na několik svých sociálních sítí novou podobu 3D avatarů. Kreslené podobizny, které se na Facebooku a v Messengeru ukázaly poprvé v roce 2019, nyní míří také do soukromých zpráv a příběhů na Instagramu. Současně ale dojde na všech platformách také k designové změně. Grafici si totiž pohráli s dalšími detaily a přibylo také několik nových prvků, které si mohou uživatelé k avatarům přidat.

Facebook Messenger Instagram nové avatary starý nový

Kreslené postavičky bude nově možné “vybavit” například invalidními vozíčky či naslouchátky, takže přibude možnost pro přesnější sebeprezentaci pro tělesně postižené uživatele. Designéři také vyladili celkový vzhled postaviček. Přibyly nové modely očí, nosů, účesů, vousů, oblečení či celkových tělesných proporcí. S ohledem na blížící se Super Bowl se objeví také trička s týmy NFL.

Instagram
Instagram

Zmíněné 3D avatary pro Instagram jsou v tuto chvíli zpřístupňovány v USA, Kanadě a Austrálii. Graficky vylepšené postavičky a nové možnosti jejich úprav v Messengeru a na Facebooku by měli postupně objevit všichni uživatelé, kteří měli doposud k avatarům přístup. Tedy i ti v Česku.

 

Jak vnímáte trend s kreslenými avatary?

Zdroj: Meta

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)