Facebook Messenger dostává aktualizaci na verzi 5.0

The Facebook logo is pictured at the Facebook headquarters in Menlo Park

Asi není potřeba říkat, co je to ten Facebook Messenger za aplikaci. Nejspíše nejznámější kecálek nyní dostává aktualizaci na verzi 5.0, která sice nepřináší na první pohled výrazné grafické úpravy, avšak funkcemi zase o něco aplikaci obohatil.

Pokud jste čekali sjednocení vzhledu klasické aplikace Facebook a tohoto chatu, musíme vás bohužel zklamat, protože vývojáři na grafickou část ani nesáhli a věnovali se spíše ulehčení práce s posíláním fotek, sdílení videí nebo například jednodušším hledáním smajlíků a samolepek.

facebook messenger

Aktualizace se zaměřila hlavně na řádek, kde zadáváme text a zde přibylo několik ikonek, jako například ikonka galerie, přes kterou velmi rychle můžeme vybrat obrázek z telefonu a okamžitě ho odeslat ( všehovšudy 3 kliknutí). Další ikonka se týká fotoaparátu, kdy se přímo v aplikaci zobrazí fotoaparát, pro vytváření fotek, které se ihned odešlou a to přední i zadní kamerou. K dispozici je také posílání videí, která se dají přehrávat přímo v aplikaci. Tato možnost je ale prozatím dostupná pouze pro Android 4.3 a vyšší.

Posledním menším vylepšením je poté ikonka, přes kterou se můžeme podívat na naší sbírku všech nálepek a popřípadě je ihned použít. Nutno však dodat, že díky aktualizaci se pole pro zadávání textu rozšířilo o jeden řádek a tím pádem zbývá méně prostoru pro přehlednost v chatu. Odkaz ke stažení aplikace Facebook Messenger.

Líbí se vám nové funkce a už jste je využili?

Facebook Messenger
VerzeLiší se dle zařízení
VelikostLiší se dle zařízení


Zdarma

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)