TOPlist

Facebook Messenger dostává obří aktualizaci! Přináší hromadu novinek a funkci, po níž voláme roky

messenger hd fotky update
  • Facebook Messenger se dostal několika nových funkcí
  • Mezi ty nejlepší patří možnost odesílat HD fotografie
  • Nově lze rovněž odesílat soubory o velikosti až 100 MB

Společnost Meta na svém blogu dnes oznámila několik novinek pro Facebook Messenger, jednoho z nejpopulárnějších kecálků současnosti. Mezi hlavní vylepšení patří možnost odesílat HD fotografie po vzoru stájového WhatsAppu, sdílet alba s přáteli a rodinou a posílat větší soubory.

Uživatelé Messengeru nyní mohou posílat fotografie ve vysokém rozlišení. To je jednoznačně ta nejvítanější změna, Messenger obrázky dosti komprimuje a jejich kvalita je (alespoň z mého pohledu) mnohdy nedostatečná. Nově bude možné aktivovat přepínač „HD“, toto označení budou mít v pravém horním rohu i samotné fotografie. Meta novinku před časem ukázala ve WhatsAppu a konečně tedy míří i na Messenger.

Messenger: Sdílená alba, média o velikosti až 100 MB

Kromě posílání fotografií ve vyšším rozlišení lze považovat za fajn novinku také funkci sdílených alb, do kterých můžete přidávat fotografie a videa. Alba se vytváří a následně spravují v rámci skupinových chatů, jejich účastníci mohou média prohlížet, přidávat a případně odstraňovat.

Do chatů můžete nově odesílat rovněž soubory o větší velikosti. Až dodnes byl limit 25 MB, nově bude možné posílat média o velikosti až 100 MB, občas se hodí přátelům odeslat nějaký větší ZIP, PDF či Excel soubor. Úschovny typu WeTransfer budou tedy pravděpodobně využívané o něco méně.

velikost limit 100 mb messenger

„Dáš mi QR kód?“

Kromě těchto tří hlavních funkcí se dostalo i na pár dalších maličkostí. Messenger nově umožňuje například přidávat přátele pomocí QR kódů, takže až budete oslovovat příště nějakou slečnu v baru, nemusíte žádat o číslo, ale o QR kód. Meta se v tomto případě nechala zřejmě inspirovat Snapchatem, kde je obdobná funkce roky.

qr kód messenger

V době psaní článku jsem neměl ani jednu z funkcí v Messengeru dostupnou, přestože jsem stáhnul nejnovější aktualizaci z Obchodu Play. Meta novinky pravděpodobně uvolňuje postupně.

Kterou z nových funkcí Messengeru oceníte nejvíce?

Zdroj: about.fb.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)