Elon Musk představí svou xAI, má být největším konkurentem ChatGPT

Elon Musk xAI
  • Elon Musk v červenci představil novou umělou inteligenci xAI, která má pochopit skutečnou povahu vesmíru
  • Prohlašuje, že v řadě klíčových oblastí překoná veškeré současné modely
  • Za vývojem stojí vývojáři z OpenAI, Tesly a Google DeepMind

Elon Musk, muž s vizí budoucnosti stojící za projekty jako SpaceX nebo Tesla, je známý především tím, že dokáže posouvat hranice všeho možného i nemožného. Určitě pro vás tedy nebude překvapením, že do svého podnikatelského portfolia přidává sféru generativní umělé inteligence. Po měsících čekání 3. listopadu prostřednictvím svého Twitterového účtu zveřejnil oznámení o odhalení svého AI projektu a to hned následující den.

Muskův nejnovější startup xAI byl založen už v březnu 2023 a zatímco podrobnosti o společnosti jsou stále obestřeny tajemstvím, můžeme očekávat, že se dle svých slov zaměří na skutečnou podstatu vesmíru. V tomto nejnovějším projektu hraje klíčovou roli úspěšný tým, který se může pochlubit bohatými zkušenostmi získanými v předních technologických a výzkumných organizacích, jako jsou DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Tesla a University of Toronto. Na kontě mají vývoj a vedení některých z nejvýznamnějších průlomů v AI odvětví, mezi těmi v česku více známějšími jsou například GPT-3.5 a GPT-4.

What is xAI?

What is xAI?

Muskova podnikatelská cesta začala už před rokem 1999, kdy založil x.com, inovativní americkou online banku, ze které následně vzniknul jeden z největších platebních systémů internetu – PayPal. V roce 2015 dokonce spoluzaložil společnost OpenAI a možná právě tyto události v něm probudily fascinaci písmenem X a chuť zamíchat kartami i ve světě umělé inteligence.

Jaký máte názor na Elonovy neustále inovace?

Zdroj: x.ai

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)