TOPlist

Musk zrušil Twitter účet studentovi, který lokalizoval jeho letadlo

Elon Musk letadlo Twitter zrušený účet ElonJet

Od doby, kdy americký miliardář Elon Musk převzal otěže společnosti Twitter, začaly se na stejnojmenné sociální síti dít velké věci. Chaos kolem ověřování profilů, politika rozdávání modrých či jinak barevných odznaků a jiné překotné strategické změny již několik týdnů neustále plní novinové titulky po celém světě. Excentrický podnikatel si z Twitteru udělal obrazně řečeno digitální hračku a dělá si s ní (zatím), co se mu zlíbí. Teď dokonce z plezíru zrušil účet studentovi, který se proslavil tím, že neustále lokalizoval jeho letadlo.

Jedná se o účet ElonJet, který provozoval vysokoškolský student Jack Sweeney. Přímo on před několika hodinami potvrdil, že jeho kontroverzní profil neexistuje a dokonce mu nefunguje ani vlastní osobní účet. Zajímavé je, že o zrušení účtu se tak trochu vědělo dopředu. Před několika dny totiž unikla interní komunikace lidí z Twitteru, v němž tento krok jedna z manažerek přikazovala podřízeným. Sweeney je nicméně odhodlaný ve své aktivitě pokračovat a se stejným účelem už publikuje na Mastodonu a Instagramu.

Od pozastavení účtu ElonJet se internetem rozlétly různé názory na tuto záležitost. Někteří lidé na Twitteru podporují krok nového majitele sítě s tím, že účet ohrožuje Muskovu bezpečnost. Tak se o aktivitě studenta vyjádřil přímo i slavný podnikatel. Opačný tábor miliardáře kritizuje za to, že omezuje studentovu svobodu projevu. Což je paradoxně věc, kterou chtěl Musk na Twitteru znatelně posílit. V lednu nabídl Sweeneymu 5 000 dolarů, aby jeho letadlo přestal sledovat. Vysokoškolský student nabídku odmítl a požadoval 50 000 dolarů.

Co říkáte na tento krok?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)