Dynamic Keyboard – inteligentní klávesnice, se kterou budete psát jako o závod!

dynamic featured

Už vás nebaví pomalé psaní na obyčejných Android klávesnicích? Chcete vyzkoušet něco nového, inovativního a vcelku účinného? Pokud ano, věnujte pozornost následujícímu článku o inteligentní klávesnici Dynamic Keyboard. Ta dokáže předpovědět, jaké další písmeno se chystáte napsat a to pro vás zvětší. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že se nepřekliknete a budete tak psát o mnoho rychleji. Stejně jako většina aplikací, i Dynamic Keyboard má své mouchy. Když na nich ale vývojáři zapracují, může se tato klávesnice stát velmi populární.

dynamic keyboard 3

Jak to vlastně funguje?

Princip fungování Dynamic Keyboard je ve skutečnosti opravdu jednoduchý. Aplikace čerpá jednotlivá slova ze zvoleného slovníku (podle nastaveného jazyka). Při každém úhozu do klávesnice se začnou zvětšovat písmena – ty, které se pravděpodobně chystáte zmáčknout. Bylo by nelogické a také nereálné, kdyby se písmeno zvětšilo pouze jedno. V technologiích přece jen nejsme tak daleko, aby po napsání jednoho písmena aplikace rozpoznala vaše zamýšlené slovo. Některé z písmen se zvětší více, jiné zase méně. Zde zřejmě hraje roli pravděpodobnost. Ptáte se k čemu celá tato šaráda s písmeny vlastně je? Díky prediktivnímu zvýraznění (zvětšení písmen) můžete psát rychleji, přesněji a nemusíte se obávat, že označíte jiné, než zamýšlené písmeno. I tak se samozřejmě může stát, že se přepíšete. S Dynamic Keyboard se pouze sníží šance, že se tak stane. Samotné predikce jsou ve většině případů správné. Občas se ale bohužel stane, že se vámi potřebné písmeno nezvětší. Zde se malinko promítá absence diakritiky, se kterou by byla predikce rozhodně přesnější. Ne všichni ale píší s diakritikou a raději si potrpí na rychlém, bez háčkovém/čárkovém, psaní. O tom, jak aplikace funguje v praxi, si můžete udělat obrázek ve videu pod článkem.

dynamic keyboard 1

Nastavení klávesnice Dynamic Keyboard

Dynamic Keyboard, stejně jako většina Android klávesnic, nabízí vcelku rozsáhlé možnosti úprav a nastavení. Kromě klasického rozpoložení klávesnice QWERTY či QWERTZ, si také můžete nastavit všemožné barvy pro pozadí klávesnice, jednotlivé znaky, jejich stíny apod. Další z velmi povedených funkcí je možnost rozdělit klávesnici na dvě části (v landscape módu). Když se s ní v tomto rozpoložení naučíte dobře pracovat, bude vaše psaní ještě efektivnější. U nastavení nejdůležitějšího prvku klávesnice, samotné predikce, lze zvolit velikost zvětšených písmen. Upravit lze i velikost ostatních, v danou chvíli nezvětšených, písmen. Třešničkou na dortu jsou změny animací klávesnice. Jedna z nich, která se jmenuje „breathing“ (dýchání), vás rozhodně oslní. Po její aktivaci se jednotlivé znaky lehce pohybují (jakoby “dýchaly”).

dynamic keyboard 5

Na Google Play jsou ke stažení 2 verze této klávesnice. Free verze vám nepovoluje téměř žádné změny nastavení, ovšem plná verze samozřejmě přesný opak. Verze zdarma ale bohatě poslouží k tomu, abyste se rozhodli, zda vám klávesnice vyhovuje či nikoliv.

dynamic keyboard 6

Dynamic Keyboard má poměrně slušný potenciál stát se jednou z nejoblíbenějších klávesnic pro Android. Mezi její největší současné chyby na kráse jsou velmi nepřesné automatické opravy a absence diakritiky. To, jestli s klávesnicí Dynamic Keyboard budete psát rychleji než na vaší současné, záleží na zvyku. Pokud zrovna nepatříte mezi vysokorychlostní pisálky na mobilních klávesnicích, bude se vám aplikace hodit alespoň pro přesnější psaní.

Dynamic Keyboard - Free
Dynamic Keyboard - Free

Video

SvetAndroida.cz

SvetAndroida.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)