DxOMark má v TOP 10 nový fotomobil. Ale asi si ho nekoupíte

DxOMark žebříček foto test Vivo X90 Pro+

Poměrně v tichosti a bez velké prezentace se na serveru DxOMark v populárním žebříčku mobilů seřazených dle jejich fotografických schopností objevil v první desítce nový telefon. Společně s mobilem Google Pixel 7 se aktuálně o desátou příčku dělí Vivo X90 Pro+, poslední vlajkový model této čínské značky. Disponuje 50MPx primárním fotoaparátem, 18MPx ultraširokým senzorem a hned dvěma telefoto snímači s rozlišením 64 a 50 MPx.

DxOMark žebříček foto test Vivo X90 Pro+ hodnocení

Ve slovním hodnocení autoři testu ocenili celkovou kvalitu detailů na fotkách včetně těch s použitým zoomem, dobrou expozici u statických i video snímků nebo nízkou hladinu šumu. Mezi negativa pak patří třeba pomalejší autofokus, občasná nevěrohodnost barev a artefakty u fotek s vysokým kontrastem.

DxOMark žebříček foto test Vivo X90 Pro+ pořadí

Celkově model Vivo X90 Pro+ získal od DxOMark 140 bodů, což jej společně se zmíněným Pixelem řadí těsně nad Huawei Mate 40 Pro+ a těsně pod iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max a Xiaomi Mi 11 Ultra. Řada telefonů Vivo X90 nedávno vyrazila na globální trhy, nicméně nejvybavenější varianta Pro+ bohužel zatím zůstala exkluzivní jen pro čínské zákazníky. Dostat se k tomuto mobilu tak nebude pro tuzemské zájemce úplně snadné.

Jaký máte názor na telefony Vivo?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)