Google odstranil důvěryhodná místa z funkce Smart Lock

duveryhodna mista automaticke odemykani androidu

Funkce Smart Lock umožňuje automatické odemykání Android zařízení. A to hned několika různými způsoby, kdy nemusíte využívat čtečku otisků prstů, PIN, kód apod. Jenže nyní Google bez nějakého vysvětlení jednu možnost odstranil. A to důvěryhodná místa. Dříve jste si mohli nastavit domov jako důvěryhodné místo a pokud jste s Android zařízením byli doma, tak jste měli automaticky odemknutý telefon.

Důvěryhodná místa se odstranila z nabídky Google Smart Lock

V dubnu společnost Google oznámila, že prošetřuje podivné chování důvěryhodného místa a oprava by se měla objevit v květnu v nové verzi Služeb Google Play. A jak to vypadá, problémy byly většího rázu, protože od včerejšího dne lidé hlásí, že byla funkce odstraněna.

Nejde samozřejmě o definitivní odstranění této funkce, pravděpodobně se brzy vrátí, hned jak ji Google opraví. Pokud jste používali odemykání pomocí místa, tak si na chvíli budete muset vystačit se čtyřmi možnostmi. A to detekcí nošení na těle, důvěryhodným zařízení a také odemčení pomocí hlasu či obličeje. Jakmile budou k dispozici nové informace ohledně důvěryhodných míst, tak se to na našem webu určitě dozvíte.

Používali jste důvěryhodná místa k automatickému odemykání Androidu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)