Dropbox začal s integrací Gmailu, Google dokumentů a dalších Google služeb

dropbox google sluzeb

Celá řada Google služeb se brzy začne integrovat do služby Dropbox. Společnost to oznámila na svém blogu. Integrovat se bude například Gmail, Hangouts Chat či Google dokumenty.

Několik Google služeb uvidíme brzy v Dropboxu

Po integraci Google Cloud do Dropboxu budou moct uživatelé vytvářet, upravovat a ukládat dokumenty, tabulky a prezentace společnosti Google přímo v Dropboxu. Dropbox odkazy v Gmailu pro změnu budou mnohem detailnější, půjde vidět čas vytvoření a úprav. U nové aplikace Hangouts Chat se zobrazí náhled přímo chatovacím okně. Není zcela jasné, kdy se tyto novinky objeví, společnost Dropbox v oznámení řekla jen, že to bude brzy.

Google integrace v Dropboxu není první ani poslední spolupráce s nějakým gigantem. Jde o nový směr Dropboxu, kdy chce nabídnout co nejrychlejší práci přímo v jejich službě. Různé druhy partnerství uzavřela společnost také s Applem, Facebookem či Microsoftem. Je rozhodně dobré vidět to, že giganti dokáží spolupracovat, aby vytvořili lepší prostředí pro uživatele, i když to může uškodit jejich vlastní službě. V tomhle případě Google Disku, což je přímá konkurence Dropboxu.

Dropbox: Cloud & Photo Storage
Dropbox: Cloud & Photo Storage

Používáte Dropbox? Těšíte se na tyto novinky?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)