DoorBird: chytrý zvonek, ovladatelný z mobilu

doorbird_ico

Někdo zvoní a vám se právě nechce vstávat z gauče jen proto, abyste zjistili, kdo je za dveřmi? Pak se vám určitě bude líbit chytrý zvonek DoorBird, který včera představila společnost Bird Home Automation. Jedná se o jednu z mnoha možných součástí automatizované domácnosti a z čistě praktického pohledu je to zvonek s kamerou, který uživatel může ovládat ze svého chytrého telefonu či jiného obdobného zařízení.

DoorBird: chytrý zvonek, ovladatelný z mobilu DoorBird: chytrý zvonek, ovladatelný z mobilu

Můžete tak komunikovat s návštěvníky bez ohledu na to, zda jste v dané chvíli doma, nebo někde na cestách (pochopitelně je nutné, aby byl telefon připojen k Internetu). Při použití s ​​elektronickým zámkem mohou uživatelé vzdáleně odemknout dveře důvěryhodným osobám, přátelům, dětem a dalším.

Kamera ve zvonku DoorBird vám ovšem nejen umožní vidět, kdo je u vašich dveří, ale když někdo zazvoní, automaticky pořídí snímek této osoby. Obrázky posledních 20 návštěvníků jsou uloženy pro případnou pozdější kontroly, přičemž snímek může být zachycen ještě předtím, než návštěvník zazvoní. Širokoúhlý objektiv s úhlem záběru 180° nabízí infračervené noční vidění, díky kterému uvidíte návštěvy ve dne i v noci. Později v tomto roce firma hodlá nabídnout jako službu ukládání videí, pořízených kamerou zvonku, do cloudového úložiště.

Ke zvonku lze pořídit také kamery BirdGuard, které využijete k získání dalšího pohledu – například pokrytí mrtvých úhlů nebo vnitřní chodby. Zvonky DoorBird a kamery BirdGuard mohou vzájemně spolupracovat, což využijete ve větších domech s více vchody.

Instalace zvonku DoorBird má být jednoduchá, zákazník by ji měl zvládnout bez odborné pomoci a speciálního nářadí. Bude fungovat se stávajícími elektronickými zámky, dveřními zvonky, nebo samostatně jako zvonek s kamerou. Počítá se s umístěním venku, takže se umí vyrovnat s deštěm, sněhem, teplem i mrazem.

Zvonek DoorBird je zatím k dispozici pouze k předobjednání za zvýhodněnou cenu 299 amerických dolarů (v přepočtu bez daně a cla asi 7 100 Kč), v běžném prodeji pak má stát 349 dolarů (8 300 Kč). Přídavná kamera BirdGuard přijde na 199 dolarů za kus.

V těchto dnech byla zahájena výroba, přičemž se očekává, že výše uvedená zařízení přijdou na trh na jaře.

Zdroje: Android Central.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)