DoodleVU: Chytré zrcadlo, které vám hned ráno prozradí důležité informace

zrcadlo android

Na začátku tohoto roku zaujalo naši čtenářskou obec zrcadlo, promítající na svou plochu informace z Chytrých karet Google (Google Now). Na Kickstarteru nyní běží projekt s podobnou myšlenkou – chytré zrcadlo DoodleVU. Jeho silnou devizou mají být široké možnosti přizpůsobení prvků a widgetů na ploše.

Co DoodleVU nabízí?

DoodleVU je zrcadlo, které kromě odrazu obrazu před sebou umí zobrazovat také další informace. Jaké to budou, to si zvolí uživatel buď prostřednictvím webové administrace, nebo z mobilní aplikace, která má být k dispozici pro chytré telefony. Autoři slibují postupné přidávání nových widgetů, jež bude možné na plochu zrcadla umístit. V nabídce budou informace o počasí, dopravě, příspěvky ze sociální sítě Twitter, poznámky, vzkazy od dalších členů domácnosti a podobné.

Widgety DoodleVU lze nastavit přes web nebo z mobilní aplikace Widgety DoodleVU lze nastavit přes web nebo z mobilní aplikace

Na pozadí všeho stojí kromě zrcadla minipočítač postavený na platformě Raspberry Pi, který je přes Wi-Fi nebo kabelem připojený k Internetu. Nastavení je velmi jednoduché: stačí se přihlásit na webových stránkách nebo použít mobilní aplikaci a můžete nastavit zobrazované informace podle svých představ a potřeb. Veškerá nastavení se v reálném čase projevují na ploše zrcadla.

Zrcadlo je k dispozici ve dvou barevných variantách: černé a bílé Zrcadlo je k dispozici ve dvou barevných variantách: černé a bílé

Chytré zrcadlo DoodleVU je k dispozici ve dvou barevných variantách: černé a bílé, přičemž jednoduchý design rámu by měl bez problémů zapadnout do téměř jakéhokoli interiéru. Rozměry zrcadla jsou 55 x 34 centimetrů při tloušťce 5 centimetrů.

Jaké informace umí DoodleVU zobrazit?

Z nabídky widgetů si můžete zvolit některé z následujících:

  • Aktuální datum a čas.
  • Zobrazení zadaného textu.
  • Údaje o schůzkách naplánovaných v Kalendáři Google.
  • Titulky hlavních zpráv z médií.
  • Předpokládaný čas příjezdu do zadané destinace s ohledem na dopravní situaci.
  • Výběr příspěvků ze sociální sítě Twitter.
  • Informace o aktuálním počasí a předpověď.
  • Sportovní výsledky.
  • Stav akcií na trzích.

Kde a za kolik DoodleVU pořídit?

Autoři projektu zatím sbírají finance pro rozjezd sériové výroby na crowdfundingovém serveru Kickstarter. 17 dnů před koncem kampaně se jim podařilo cílovou částku překonat skoro dvojnásobně, takže šance na realizaci jsou značné. Bohužel smutnu zprávou je, že produkt dodávají pouze na adresy v USA. Cena je přitom poměrně příznivá: jedno zrcadlo můžete mít za 199 dolarů (asi 4850 Kč) plus 29 dolarů (700 Kč) poštovné.

Co na zrcadlo říkáte? Chtěli byste ho domů, kdyby bylo dostupné i na našem trhu?

Zdroj: kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)